სამეცნიერო ფორუმი „მეცნიერების განვითარების პერსპექტივები“
29 მარტს, სსიპ შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის ორგანიზებით,  „რედისონ ბლუ ივერია“-ში სამეცნიერო ფორუმი „მეცნიერების განვითარების პერსპექტივები“ გაიმართება.
ფორუმის მიზანია, საქართველოში მეცნიერების არსებული მდგომარეობის, გამოწვევების, სამომავლო პერსპექტივების მიმოხილვა და სამეცნიერო სფეროში ქვეყნისთვის მნიშვნელოვანი პრიორიტეტების განსაზღვრა.
ფორუმს დაესწრებიან საქართველოს მთავრობის, უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების, სამეცნიერო-კვლევითი ინსიტიტუტების, ასევე, დიპლომატიური კორპუსისა და საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლები.
ფორუმი ტარდება საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს ინიციატივითა და მხარდაჭერით.
ფორუმის ფარგლებში გამართულ პანელ-დისკუსიაში მონაწილეობას მიიღებენ კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტები - გურამ ლეჟავა და ნუგზარ სხირტლაძე, სადოქტორო სკოლის დეკანი - პაატა ბრეკაშვილი.

Scientific Forum “Prospects of Science Development”
On March 29, a science forum “Prospects of Science Development”, organized by Shota Rustaveli Georgian National Science Foundation, will be held at “Radisson Blue Iveria”.
The aim of the forum is to evaluate the current situation, challenges and future prospects of science in Georgia and to determine priorities in the science field, which will benefit the country.
The forum will be attended by representatives of the Georgian Government, Higher Education Institutions, Scientific-Research Institutes, Diplomatic Corps and International Organizations.
The forum is organized with the initiative and support of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia.
Participants of the panel-discussion held within the frames of the forum will be Vice Presidents of Caucasus University, Dr. Guram Lezhava, Dr. Nugzar Skhirtladze, and Dean of PhD School, Dr. Paata Brekashvili.