Willem C.Vis სახელობის იმიტირებული პროცესების შეჯიბრი კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის
გაცნობებთ, რომ Willem C.Vis სახელობის იმიტირებული პროცესების შეჯიბრში  მონაწილეობის მისაღებად რეგისტრაცია დაიწყო.
Willem C.Vis სახელობის იმიტირებული პროცესების შეჯიბრი (ე.წ. „ვის მუთი“) მსოფლიოს მასშტაბით ყველაზე პრესტიჟული შეჯიბრია საერთაშორისო კომერციულ არბიტრაჟში.
შეჯიბრის მიზანია სტუდენტებისთვის საარბიტრაჟო წესით დავების განხილვისათვის საჭირო უნარების ჩამოყალიბება საერთაშორისო კომერციული სამართლისა და საერთაშორისო კომერციული არბიტრაჟის შესწავლის გზით.
კავკასიის უნივერსიტეტის გუნდი დაკომპლექტდება სამართლის სკოლის ბაკალავრიატის ან/და მაგისტრატურის 2-4 სტუდენტით.
• სტუდენტის სტატუსი ბაკალავრიატის ან სამაგისტრო საფეხურზე
• ინგლისურის მაღალ დონეზე ცოდნა
• შეჯიბრში მონაწილეობას ვერ მიიღებს პრაქტიკოსი იურისტი, რომელსაც აქვს იურიდიული პრაქტიკის ლიცენზია
• მაღალი მოტივაცია
დაინტერესებულმა სტუდენტებმა უნდა შეავსონ აპლიკაციის ფორმა შემდეგ ბმულზე.
• აპლიკაციის მიღება დასრულდება 25 სექტემბერს
• 26-27 სექტემბერს ჩატარდება ვირტუალური გასაუბრება
• 28 სექტემბერს გამოვლინდება კავკასიის უნივერსიტეტის გუნდი, რომელიც წელს მონაწილეობას მიიღებს საერთაშორისო იმიტირებულ პროცესზე
პროექტთან ან სააპლიკაციო პროცესთან დაკავშირებულ ნებისმიერ შეკითხვაზე, დაუკავშირდით საერთაშორისო პროექტების აკადემიურ ხელმძღვანელს თინათინ ობოლაძეს, მისამართზე: toboladze@cu.edu.ge; 592 63 72 72.

We would like to inform you that registration has started for the Willem C.Vis Mock Trial Competition.
The Willem C.Vis Mock Trial Competition (so-called "Whis Mut") is the most prestigious competition in international commercial arbitration worldwide. The aim of the competition is to develop the skills necessary for students to review arbitration disputes through the study of international commercial law and international commercial arbitration. The team of Caucasus University will be staffed with 2-4 undergraduate and / or graduate students of Caucasus School of Law.
Criteria for participation: Student status at the undergraduate or graduate level High level of English proficiency The competition will not be open to a practicing lawyer who has a license to practice law High motivation Interested students should fill out the application form at the following link.
Applications close on September 25th.
A virtual interview will be held on September 26-27.
On September 28, the team of Caucasus University will be revealed, which will then take part in the international mock trial this year
For any questions related to the project or the application process, please contact Tinatin Oboladze, Academic Director of International Projects, at: toboladze@cu.edu.ge 592 63 72 72.