კომპანია Quantori-ს წარმომადგენლები CU კამპუსში
28 თებერვალს, 16:30 საათზე კავკასიის უნივერსიტეტს ეწვევიან Quantori-ს  წარმომადგენლები, რომლებიც სტუდენტებს კომპანიის შესახებ მოუყვებიან.
ამას გარდა, კომპანია Quantori-ს საქართველოს წარმომადგენლობის ხელმძღვანელი ზაალ ბერიაშვილი წაიკითხავს საჯარო ლექციას თემაზე: Bioinformatics: The Really Big One
სპიკერი ისაუბრებს "Big Data ინდუსტრიები"-ს  მნიშვნელობაზე თანამედროვე მსოფლიოში. ასევე, ლექცია შეეხება ბიოინფორმატიკას, თუ რამდენად მნიშვნელოვანია იგი კაცობრიობისთვის და  განიხილავენ  რეალურ ამოცანებს ამ მიმართულებით. აუდიტორიას გააცნობენ თანამედროვე ალგორითმებსა და ტექნოლოგიებს, რომლებსაც იყენებენ ამ ამოცანების გადასაჭრელად.
მნიშვნელოვანია, რომ Quantor-მა  თბილისში წარმომადგენლობა გახსნა და თანამშრომლობისთვის  სტუდენტების შერჩევას გეგმავს.

On February 28, at 16:30 representatives of Quantori company, who will speak to the students about the company, will visit Caucasus University.
In addition, Zaal Beriashvili, Head of the company’s Georgian delegation, will deliver a public lecture on: Bioinformatics: The Really Big One
During the lecture, the speaker will touch on the importance of "Big Data Industries" in the modern world. Also, the lecture will be about bioinformatics, how important it is for humanity and will discuss the real tasks in this field. You will also learn about the modern algorithms and technologies that are used to solve these tasks.
It is important to note that Quantor is opening an office in Tbilisi and plans to select students for collaboration.