რიჩელ როჯერსის მასტერკლასი - „რეპორტინგი და ამბის თხრობის ტექნიკა“
9 დეკემბერს, 18:00 საათზე, კავკასიის უნივერსიტეტის მედიის სკოლა უმასპინძლებს ჩიკაგოს ლოიოლას უნივერსიტეტის კომუნიკაციების სკოლის ციფრული მედიისა და "სთორითელინგის" სამაგისტრო პროგრამის დირექტორის რიჩელ როჯერსის მასტერკლასს თემაზე: „რეპორტინგი და ამბის თხრობის ტექნიკა“
მასტერკლასი ჩატარდება კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის ბიბლოითეკაში, D სართულზე. გათვალისწინებულია სინქრონული თარგმანი ქართულ ენაზე.
რიჩელ როჯერსს აქვს ამერიკულ ტელევიზიებში პროდიუსერად და ჟურნალისტად მუშაობას ხანგრძლივი გამოცდილება. ის მუშაობდა ABC-ის ახალი ამბებისა ტოკშოუებისთვის, ისეთ ცნობილ წამყვანებთან როგორებიც არიან ტედ კოპელი, დაიანე სავიერი, პიტერ ჯენინგსი, ბარბარა ვოლტერსი. მის კარიერაში არის CNN-ზე მუშაობის პერიოდი, როდესაც ის აკეთებდა პროდიუსინგს ოფრა უინფრის ქსელისთვის. რიჩელ როჯერსს მიღებული არაერთი მაღალი დონის პროფესიული ჯილდო, მათ შორის, კოლუმბიის უნივერსიტეტის დუპონის ჯილდო (ABC News), დევიდ ბლუმის ჯილდო (თეთრი სახლისგან), პიბოდის ჯილდო (CNN and ABC News), ნიუ იორკის ფილმების ფესტივალის ჯილდო (ABC News Documentary Unit).

Ms. Richelle Rogers master class - "Reporting and the Technique of Storytelling"
On December 9, at 18:00, Caucasus School of Media to host Program Director of Masters in Digital Media and Storytelling Instructor at Loyala University Chicago, Ms. Richelle Rogers. She will hold a master class on the topic: ‘Reporting and the Technique of Storytelling’.
The master class will be held for students of Caucasus University in the Library on the D floor. Synchronized translation into Georgian is provided.
Ms. Richelle Rogers has a long history of working as a producer and journalist on American television. She has worked for ABC News for talk shows with such renowned presenters as Ted Coppel, Diane Savier, Peter Jennings, Barbara Walters. She has worked at CNN, where she was a producer for the Oprah Winfrey Network. Ms. Rogers has received numerous top professional awards, including DuPont-Columbia Award (ABC News), David Bloom Award (from the White House), the Peabody Award (CNN and ABC News), the New York Film Festival Award (ABC News Documentary Unit).
Professor Rogers will visit Caucasus University in the framework of the US Embassy's Media Education Program.