CSM ახალგაზრდების მედია წიგნიერებისთვის
24 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში, კავკასიის მედიის სკოლის ახალი პროექტი "CSM ახალგაზრდების მედია წიგნიერებისთვის" დაიწყო. მონაწილეებმა ტრენინგის დაწყებამდე, კავკასიის უნივერსიტეტის კამპუსი დაათვლიერეს, მათ უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია და კავკასიის მედიის სკოლის დეკანი ნინო ჟიჟილაშვილი მიესალმნენ და წარმატება უსურვეს.
პროექტი ითვალისწინებს 15-18 წლის მოზარდების ტრენინგს, რომლის ფარგლებშიც ისინი შეისწავლიან, როგორ გახდნენ მედიის ყურადღებიანი მომხმარებლები: როგორ გაარჩიონ ნამდვილი ინფორმაცია ტყუილისგან, როგორ გადაამოწმონ ფაქტები, როგორ იყვნენ აქტიური და ინფორმირებული მოქალაქეები; ასევე, ახალგაზრდები განივითარებენ ახალი ამბის გადმოცემის, სოციალურ ქსელებში საკუთარი გვერდების მართვისა და კამერის წინ არგუმენტირებულად საუბრის უნარ-ჩვევებს.
მედია წიგნიერების პროექტი 6 თვიანია. სესიები ჩატარდება თვეში ერთხელ და ამ ხნის განმავლობაში ის უმასპინძლებს 75 ახალგაზრდას, მთელი საქართველოდან. პირველ ნაკადში წარმოდგენილნი არიან მოსწავლეები ფოთიდან, ბათუმიდან, ქუთაისიდან, ვალედან, გორიდან, თბილისიდან. პროექტის მასპინძელია კავკასიის მედიის სკოლა და მისი დეკანი, ნინო ჟიჟილაშვილი. ტრენერები - მედიისა და კომუნიკაციების სფეროს ფართო პროფილის სპეციალისტები - სოფო კვინტრაძე და სალომე უგულავა. პროექტში ჩართულები არიან CSM-ის სტუდენტები. პროექტის დონორია - აშშ-ს სახელმწიფო დეპარტამენტი.

On November 24, a new project by the Caucasus School of Media called “CSM Youth for Medial Literacy” began. The participants took a tour around the Caucasus University campus before the beginning of the training. The participants were welcomed by the President of Caucasus University, Dr. Kahka Shengelia and the Dean of CSM, Ms. Nino Zhizhilashvili.
The project entails training of 15-18 year old students where they will learn how to become attentive media users: how to tell apart real information from fake news, how to check facts and how to be active and informed civilians; The participants will also develop skills necessary to convey news, skills for creating and managing their own online pages and skills of argumentatively speaking in front of the camera.
The project will be active for 6 months. Sessions will be held once a month and in total will host 75 young people from all over Georgia. The first intake was invited from Poti, Batumi, Kutaisi, Valda, Gori, and Tbilisi. The project is hosted by Caucasus School of Media and its Dean, Ms. Nino Zhizhilashvili. Trainers – Wide profile specialists in the field of media and communication – Ms. Sopho Kvintaradze and Ms. Salome Ugulava. Students of CSM are also involved in the project. The Project donor – the U.S. State Department