ავსტრიის მთავრობის სტიპენდია - ERNST MACH GRANT
ავსტრიის მეცნიერებისა და კვლევის სამინისტრო ბიზნესის სკოლის ბაკალავრიატისა და მაგისტრატურის სტუდნეტებისთვის აცხადებს ERNST MACH-ის გაცვლით სასტიპენდიო კონკურსზე მიღებას ავსტრიის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტში (FH JOANNEUM University of Applied Sciences,Austria) სასწავლებლად.
მობილობა შესაძლებელია 2018 წლის შემდოგომის ან 2019 წლის გაზაფხულის სემესტრში.
• I ეტაპზე, კავკასიის უნივერსიტეტის მიერ მოხდება 6 სტუდენტის შერჩევა და ნომინირება ავსტრიის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტში, 2018 წლის 10 თებერვლამდე. შერჩეულ კანდიდატებს ავსტრიის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტიდან ეგზავნებათ ჩარიცხვის წერილი
• (acceptance letter), რის საფუძველზეც ისინი მონაწილეობას იღებენ კონკურსში მეორე ეტაპი გულისხმობს სტუდნეტის მიერ საკონკურსო განაცხადის შეტანას ERNST MACH-ის სასტიპენდიო პროგრამაზე 2018 წლის 1 მარტამდე.
ERNST MACH-ის გაცვლით სასტიპენდიო კონკურსში მონაწილე სტუდენტთა შერჩევისა და შერჩეული კანდიდატების ავსტრიის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტში ნომინირებისათვის, კავკასიის უნივერსიტეტი აცხადებს კონკურსს. კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად კავკასიის უნივერსიტეტის ბაკალვრიატისა და მაგისტრატურის აქტიურმა  სტუდნტებმა უნდა წარმოადგინონ შემდეგი დოკუმენტები ინგლისურ ენაზე:
• უცხო ენის მინიმუმ B2 დონეზე ცოდნის დამადასტურებელი სერტიფიკატი (IELTS – 6.0\TOEFL-78)
• სამოტივაციო წერილი (სამოტივაციო წერილი უნდა პასუხობდეს შემდგე კიtხვებს: Why do you want to study in Austria? Why have you chosen this university of applied sciences? What exactly do you want to do during your study period in Austria? Which courses do you want to attend? Are your planned studies related to your planned future career? Prior studying history (duration and grades)
• 2 სარეკომენდაციო წერილი (რეკომენდადტორი უნდა იყოს სტუდენტის ლექტორი. სარეკომენდაციო წერილი უნდა მოიცავდეს სტუდნეტის სახელს, გვარს და წარმოაჩენდეს მის აკადემიურ დახასიათებას, უნდა იყოს წარმოდგენილი ლექტორის ხელმოწერით, დათარიღებული და უნივერსიტეტის ბეჭდით დამოწმებული
• საბაკალავრო პროგრამის პირველი და დამამთავრებელი ეტაპის სტუდენტებს
• სამაგისტრო პროგრამის მეორე ეტაპის მეორე სემესტრის სტუდენტებს
• არ აკმაყოფილებენ გაცვლით პროგრამაში მონაწილეობისათვის ჩარჩო ხელშეკრულებითა და კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობის დეპარტამენტის დებულებით დადგენილ მოთხოვნებს
• წარმოდგენილი განაცხადები იქნება არასრულყოფილი ან დადგენილი მოთხოვნების შეუსაბამო
• დაგვიანებით, არასრულყოფილად ან ეტაპობრივად წარმოდგენილი განაცხადები არ განიხილება
კანდიდატებს განაცახდების წარმოდგენა შეუძლიათ ელექტრონული ფორმით 2018 წლის 23 იანვრამდე შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე: ir@cu.edu.ge
კანდიდატებმა ელ-ფოსტის სათაურში უნდა მიუთითონ გრანტის დასახელება (ERNST MACH), წარმოდგენილი დოკუმენტები უნდა იყოს შესაბამისად დასათაურებული.
• შერჩეული კანდიდატების შესახებ ინფორმაციის / დოკუმენტების მიწოდება მიმღები უნივერსიტეტისათვის
• სტუდენტების საბოლო შერჩევა მიმღები უნივერსიტეტის მიერ და ჩარიცხვის წერილის გამოგზავნა
• კონკურსის მეორე ეტაპთან დაკავშირებით, რაც გულისხმობს  ERNST MACH კონკურსზე განაცხადის შეტანას, კანდიდატებს დამატებით დაუკაშირდება სტრატეგიული განვითარებისა და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტი

The Austrian Ministry of Science and Research is announcing an ENNST MACH exchange competition for undergraduate and graduate students of the School of Business to participate in a scholarship competition of FH JOANNEUM University of Applied Sciences, Austria.
Mobility is possible in the fall of 2018 or the spring semester of 2019.
- In the first stage, Caucasus University will select and nominate 6 students at the University of Applied Sciences Austria, until February 10, 2018. Selected candidates will be sent a letter of enrollment from the University of Applied Sciences Austria
- (acceptance letter), the second stage of the competition involves a student applying to the ERNST MACH Scholarship Program by March 1, 2018.
Caucasus University is announcing a competition for the selection of students to participate in the ERNST MACH exchange scholarship competition and the selection of candidates for University of Applied Sciences Austria. To participate in the competition, active undergraduate and graduate students of Caucasus University must submit the following documents in English:
- Certificate of knowledge of a foreign language at least B2 level (IELTS - 6.0 \ TOEFL-78)
- Motivational letter (motivational letter should be answered later: Why do you want to study in Austria? Why have you chosen this university of applied sciences? What exactly do you want to do during your study period in Austria? Which courses do you want to attend? Are your planned studies related to your planned future career? Prior studying history (duration and grades)
- 2 Letter of recommendation (recommender should be from a lecturer. The letter of recommendation should include the student's name, surname and show his / her academic characteristics, should be submitted with the lecturer's signature, dated and certified with the university seal
- Students of the second semester of the second stage of a master's program
- Does not meet the requirements set out in the Framework Agreement and the Statute of the Department of International Relations of Caucasus University for participation in the exchange program
- Applications submitted will are incomplete or inconsistent with established requirements
- Applications submitted late, incompletely or in stages will not be considered
Candidates can submit their applications in electronic form by January 23, 2018 at the following e-mail address: ir@cu.edu.ge
- The submitted application documents will be reviewed by the Competition Commission of Caucasus University
- The selected candidates will be nominated by the commission
- Provide information / documents on selected candidates to the host university
- Final selection of students by the host university and sending an enrollment letter
- In connection with the second stage of the competition, which involves applying to the ERNST MACH competition, the Department of Strategic Development and International Relations will additionally contact the candidates.