„ეისითი-“ს მონაცემთა ანალიზისა და სტატისტიკის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი კავკასიის უნივერსიტეტში
13 დეკემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში საჯარო ლექციების ციკლის ფარგლებში ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლამ მესამე შეხვედრას უმასპინძლა. შეხვედრას „ეისითი-“ს მონაცემთა ანალიზისა და სტატისტიკის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი - ლაშა ბოკუჩავა წარუძღვა.
შეხვედრის თემა იყო „მონაცემთა ანალიზი - გზამკვლევი ინფორმაციულ ერაში“.
სპიკერი სტუდენტებს 21-ე საუკუნის ყველაზე ღირებული აქტივზე, მონაცემებზე ესაუბრა.
ასევე, მან განიხილა ის, თუ რამდენად მნიშვნელოვანია გადაწყვეტილების მიღებისას სტატისტიკური ანალიზის დახმარებით ათასობით ურთიერთდაკავშირებულ მონაცემში საუკეთესო მიგნების პოვნა.
სტუდენტების შეკითხვებს მოწვეულმა სპიკერმა ლაშა ბოკუჩავამ უპასუხა, შედეგად აუდიტორიისთვის კიდევ უფრო ნათელი გახდა თუ რა მნიშვნელოვანია სწორად გაკეთებული ანალიზი.

On December 13, the School of Humanities and Social Sciences hosted its third meeting within the framework of the public lecture cycle at Caucasus University. The meeting was led by Mr. Lasha Bokuchava, Head of Data Analysis and Statistics Department of ACT.
The topic of the meeting was "Data Analysis - A Guide to the Information Era".
Mr. Bokuchava spoke to students about the most valuable asset of the 21st century - data.
He also discussed how important it is to find the best data in thousands of interrelated data with the help of statistical analysis.
The invited speaker answered the students' questions and as a result, the importance of a proper analysis became clear to the audience.