ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი შრი-ლანკის ბიზნესისა და ტექნოლოგიების კოლეჯთან
3 აპრილს, კავკასიის უნივერსიტეტმა შრი-ლანკის ბიზნესისა და ტექნოლოგიების კოლეჯთან (Horizon College of Business and Technology, HCBT) ურთიერთთანამშრომლობის მემორმანდუმი გააფორმა.
დელეგაციას კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტმა, ბუბა ლეჟავამ, კავკასიის ბიზნესის სკოლის დეკანმა, ელენე ჯღარკავამ, ასევე კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლის დეკანმა, შოთა ნიჟარაძემ და საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტის დირექტორმა, ირენა მელუამ უმასპინძლეს.
შეხვედრაზე მხარეებმა განიხილეს თანამშრომლობის შესაძლებლობები საინფორმაციო ტექნოლოგიებისა და ბიზნესის პროგრამების მიმართულებებით. სამომავლოდ დაგეგმეს თანამშრომლობა ორმაგი ხარისხის პროგრამების განვითარების კუთხით. გამოხატეს საერთაშორისო პროექტების ერთობლივად განხორციელების სურვილი.
აღსანიშნავია, რომ კავკასიის უნივერსიტეტსა და შრი-ლანკას ბიზნესისა და ტექნოლოგიების კოლეჯს შორის გაფორმებული შეთანხმების მიზანია, სტუდენტთა და ლექტორთა გაცვლითი პროგრამების, ასევე კვლევითი პროექტების განხორციელება.

Memorandum of Cooperation with Sri Lanka Business and Technology College
On April 3, Caucasus University signed a memorandum of cooperation with Sri Lanka Business and Technology College (Horizon College of Business and Technology, HCBT).
The delegation was headed by Vice-President of Caucasus University Dr. Buba Lezhava, Dean of Caucasus School of Business, Dr. Elene Jgharkava, Dean of Caucasus School of Technology, Mr. Shota Nizharadze and Director of International Relations and Projects Department, Ms. Irena Melua.
The sides discussed the cooperation in the fields of information technology and business programs and future plans for cooperation in development of a double degree program. The parties expressed their desire to jointly implement international projects.
It should be noted that the purpose of the agreement between Caucasus University and Sri Lanka Business and Technologies College is to carry out the student and faculty exchange programs and research projects.