მენეჯმენტის მესამე შეხვედრა (Integrity)
21-22 იანვარს, ბათუმში გაიმართა Erasmus + ინსტიტუციური განვითარების პროექტის “აკადემიური კეთილსინდისიერება ხარისხიანი სწავლისა და სწავლებისათვის“ კონსორციუმის მესამე მენეჯმენტის შეხვედრა, რომელსაც ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტმა უმასპინძლა.
მენეჯმენტის შეხვედრაში მონაწილეობა მიიღეს კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების და პროექტების დეპარტამენტის დირექტორმა ირენა მელუამ, სახელმწიფო მართვის სკოლის დეკანმა ეკა აკობიამ, რომელიც ასევე პროექტის აკადემიური წევრისა და სტუდენტური სერვისების გაძლიერების თემატური ჯგუფის ხელმძღვანელია, ბიზნესის სკოლის დეკანმა ელენე ჯღარკავამ, რომელიც ხელმძღვანელობს დისემინაციის თემატურ ჯგუფს,  ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის დირექტორმა დიანა მჭედლიშვილმა, რომელიც პლაგიატის საუნივერსიტეტო პოლიტიკაზე მომუშავე თემატური ჯგუფის ხელმძღვანელია.
შეხვედრაში ასევე მონაწილეობდნენ პროექტის ევროპელი პარტნიორები და კონსორციუმის წევრი  უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებები საქართველოდან.
შეხვედრის მიმდინარეობისას, მონაწილეებმა განიხილეს პროექტის ფარგლებში დანერგილი პლაგიატის პროგრამული უზრუნველყოფის გამოყენების შედეგად მიღებული და პროექტის მონიტორინგის შედეგები, დისემინაციასთან და ხარისხის უზრუნველყოფასთან დაკავშირებული საკითხები. დაიგეგმა აკადემიური კეთილსინდისიერების ცნობადობის გაზრდასთან დაკავშირებული ღონისძიებები. კოორდინატორმა წარმოადგინა პრეზენტაცია იმის შესახებ, თუ რა კრიტერიუმების გათვალისწინებით უნდა განხორციელდეს პროექტის საბოლოო ანგარიშის წარდგენა.
პროექტის მიზანია, საქართველოს უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში სწავლისა და სწავლების, შეფასების ხარისხის განვითარება აკადემიური კეთილსინდისიერების პრინციპების დაცვით. პროექტი მიზნად ისახავს პლაგიატის შემთხვევების გამოვლენას, აღმოფხვრასა და პრევენციას საქართველოს უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში.

THE THIRD MANAGEMENT MEETING
On January 21-22, the third management meeting of the Erasmus + Institutional Development Project “Academic Integrity for Quality Learning and Teaching” was held in Batumi, hosted by Batumi Shota Rustaveli State University.
Ms. Irena Melua, Director of International Relations and Projects at Caucasus University, Ms. Eka Akobia, Dean of Caucasus School of Governance, who is also the head of the of the project academic member and student services enhancement thematic group, Ms. Elene Jgharkava, Dean of Caucasus School of Business and the head of the lobby dissemination thematic group and Ms. Diana Mchedlishvili, Director of Quality Assurance, who is also the head of the plagiarism university policy thematic group all took part in the management meeting.
The meeting was also attended by the project's European Partners and a consortium member from higher education institutions in Georgia.
During the meeting, participants discussed the results of the use of plagiarism software implemented within the project and project monitoring, dissemination and quality assurance issues. Measures to increase the awareness of academic integrity were planned. The coordinator also provided a presentation on the criteria for submitting the final project report.