თანამშრომლობა ბერკლის, კალიფორნიის უნივერსიტეტთან
19 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ, ბერკლის, კალიფორნიის უნივერსიტეტის (University of California, Berkeley) საერთაშორისო გაცვლითი პროგრამების  და საზაფხულო სკოლის ვიცე დეკანს, დარინ მენლოვსა (Darin Menlove) და ასოცირებულ ვიცე კანცლერს რიკ რუსოს (Rick Russo) უმასპინძლა.
ვიზიტის მიზანი დაგეგმილი ურთიერთთანამშრომლობის დეტალების განხილვა იყო, რომლის ფარგლებშიც კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებს შესაძლებლობა ექნებათ მონაწილეობა მიიღონ UC Berkley-ს სასწავლო პროგრამებში შემდეგი მიმართულებით: ბიზნესი, სამართლი, არქიტექტურა, ეკონომიკა, საინფორმაციო ტექნოლოგიები, ისტორია, მედია, საერთაშორისო ურთიერთობები და სხვა.
აღსანიშნავია, რომ კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებს UC Berkeley 2020 წლის საზაფხულო პროგრამებზე რეგისტრაცია თებერვლიდან შეეძლებათ
ამერიკული უნივერსიტეტის დელეგაციის ვიზიტის ფარგლებში სამუშაო შეხვედრა გაიმართა ვიცე-პრეზიდენტთან კვლევისა და სტრატეგიული განვითარების დარგში, ბორის(ბუბა) ლეჟავასთან, საერთაშორისო ურთიერთობების და პროექტების დეპარტამენტის დირექტორთან, ირენა მელუასთან, ბიზნესის სკოლის დეკანთან, ელენე ჯღარკავასთან და სახელმწიფო მართვის სკოლის დეკანთან, ეკა აკობიასთან.
შეხვედრაზე მხარეები აკადემიური პერსონალის გაცვლასა და ერთობლივი პროგრამების განვითარებაზე შეთანხმდნენ.
კალიფორნიის უნივერსიტეტის ცხრა კამპუსიდან UC Berkeley უძველესია და ერთ-ერთი საუკეთესოა არა მხოლოდ ამერიკის შეერთებულ შტატებში, არამედ მსოფლიოში.

Collaboration with the University of Berkeley, California
On September 19, the President of Caucasus University Dr. Kakha Shengelia hosted the Vice Dean of International Exchange Programs and Summer School at the University of California, Berkeley, Darin Menlove and Associate Vice Chancellor, Mr. Rick Russo.
The purpose of the visit was to discuss the details of the planned collaboration, which will enable students of Caucasus University to participate in UC Berkley curricula in the following fields: Business, Law, Architecture, Economics, Information Technology, History, Media, International Relations and more.
It is noteworthy that Caucasus University students will be able to register for UC Berkeley 2020 Summer Programs from February.
Within the framework of the visit of the American University delegation, a work meeting was held with the Vice President of Research and Strategic Development, Mr. Boris (Buba) Lezhava, Director of the Department of International Relations and Projects, Ms. Irena Melua, the Dean of Caucasus School of Business, Ms. Elene Jgarkava and the Dean of Caucasus School of Public Administration, Ms. Eka Akobia.
At the meeting, the sides agreed to exchange academic staff and develop joint programs.
UC Berkeley is the oldest of the nine campuses of the University of California and is one of the best not only in the United States but in the world.