IAUP-ის 2021 წლის პირველი ონლაინ სხდომა
უნივერსიტეტთა პრეზიდენტების საერთაშორისო ასოციაციის (IAUP) პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ მონაწილეობა მიიღო IAUP დირექტორთა საბჭოს ონლაინ შეხვედრაში, რომელიც მსოფლიოში შექმნილი ეპიდემიოლოგიური სიტუაციიდან გამომდინარე ონლაინ ფორმატში წარიმართა.
შეხვედრის ფარგლებში, დირექტორთა საბჭოს წევრებმა წარმოადგინეს 2020 წელს შესრულებული საქმიანობის ანგარიში და ის გამოწვევები, რომლების წინაშეც ორგანიზაცია დგას კოვიდ19-ის გამო. იმსჯელეს დაგეგმილ ღონისძიებებსა და აქტივობებზე, ასევე მათი საჭიროების შემთხვევაში ონლაინ ფორმატში განხორციელებაზე.
დირექტორთა საბჭოს წევრებმა ასევე განიხილეს ახალი პრეზიდენტის ინაუგურაციასთან დაკავშირებული პროცედურული და საორგანიზაციო საკითხები.
კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია უნივერსიტეტთა პრეზიდენტების საერთაშორისო ასოციაციის (IAUP) პრეზიდენტად 2017 წელს აირჩიეს.

Dr. Kakha Shengelia, President of the International Association of University Presidents (IAUP), participated in an online meeting of the IAUP Board of Directors, which was held in an online format due to the epidemiological situation in the world.
During the meeting, the members of the Board of Directors presented a report on the activities performed in 2020 and the challenges that the organization is facing due to Covid-19. They discussed the planned events and activities, as well as their implementation in online format if necessary.
The members of the Board of Directors also discussed the procedural and organizational issues related to the inauguration of the new President.
Dr. Kakha Shengelia, President of Caucasus University, was elected President of the International Association of University Presidents (IAUP) in 2017.