მსოფლიო განათლების დღე 2018
28-30 სექტემბერს, ჩინეთში მსოფლიო განათლების დღე 2018 იმართება, სადაც კავკასიის უნივერსიტეტისა და უნივერსიტეტთა პრეზიდენტების საერთაშორისო ასოციაციის პრეზიდენტი, კახა შენგელია კონფერენციის მონაწილეებს სიტყვით მიმართავს.
28 სექტემბერს, ღონისძიების პირველ დღეს გაიმართა მსოფლიო განათლების დიალოგი 2018, სადაც განიხილეს განათლების მნიშვნელობა და მისი გაუმჯობესების საკითხები საერთაშორისო მასშტაბით. დიალოგში მონაწილეობენ ნობელის პრემიის ლაურეატები ამერიკიდან, ბრიტანეთიდან და ისრაელიდან.
29 სექტემბერს, კახა შენგელია ადგილობრივი მთავრობის წარმომადგენლებისთვის ჩაატარებს მოხსენებით მიმართვას, რომელშიც ყურადღებას გაამახვილებს მნიშვნელოვან საკითხებზე.
ღონისძიებას ესწრებიან მსოფლიოს სხვადასხვა უნივერსიტეტების პრეზიდენტები და ჩინეთის მთავრობის წარმომადგენლები.

On September 28-30, the President of Caucasus University and the International Association of University Presidents (IAUP) addresses the participants of the World Education Day 2018 held in China.
On September 28, on the first day of the event the World Education Dialogue 2018 was held to discuss the importance of education and the ways of its enhancement around the globe. The dialogue participants are the Noble Prize laureates from the USA, the UK and Israel.
On September 29, Dr. Kakha Shengelia addresses representatives of local authorities to focus on the issues of paramount importance.
The event is attended by the presidents of universities from around the globe and representatives of Chinese government.