პროექტ Integrity-ის დასკვნითი ღონისძიება
5 ოქტომბერს, პროექტ Integrity-ის ფარგლებში გაიმართა პირველი საერთაშორისო კონფერენცია აკადემიური კეთილსინდისიერების შესახებ. კონფერენციაზე კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა კახა შენგელიამ ხელი მოაწერა აკადემიური კეთილსინდისიერების დეკლარაციას.
კონფერენცია Erasmus+CBHE ინსტიტუციური განვითარების 2017 წლის საგრანტო კონკურსის გამარჯვებული პროექტის „აკადემიური კეთილსინდისიერება ხარისხიანი სწავლისა და სწავლებისთვის ქართულ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში Integrity“ დასკვნითი ღონისძიება იყო.
კონფერენციაზე უნივერსიტეტების წარმომადგენლებმა განიხილეს აკადემიური კეთილსინდისიერების საკითხები და პროექტით მიღწეული შედეგები. კავკასიის უნივერსიტეტს წარმოადგენდა ეკა აკობია, უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი და სახელმწიფო მართვის სკოლის დეკანი. მან იმსჯელა აკადემიური კეთილსინდისიერების ხელშეწყობის ეფექტური სტრატეგიების შესახებ.
6-7 ოქტომბერს კი ჩატარდა პროექტის მენეჯმენტის შეხვედრა, სადაც კავკასიის უნივერსიტეტის აკადემიური წერის ცენტრის ხელმძღვანელმა თამარ ჩოკორაიამ ისაუბრა მიღწეული შედეგების მდგრადი განვითარების გეგმებზე.
პროექტში მონაწილეობდა 12 ქართული უნივერსიტეტი (კოორდინატორი - ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი), მათ შორის კავკასიის უნივერსიტეტი, 4 ევროპული უნივერსიტეტი (როეჰემპტონის, უფსალას, ვენისა და დუბლინის უნივერსიტეტები), ასევე საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო და განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრი.

The final event of the INTEGRITY project
On October 5, the first International Conference on Academic Integrity was held as part of the “INTEGRITY” project. Caucasus University President, Dr. Kakha Shengelia, signed a declaration of academic integrity at the conference.
The conference was the final event of the 2017 Erasmus + CBHE Institutional Development Grant Competition project "Integrity For Quality Teaching And Learning In Higher Education Institutions In Georgia (INTEGRITY)".
At the conference, representatives of the universities discussed issues of academic integrity and the results achieved by the project. Caucasus University was represented by Ms. Eka Akobia, Associate Professor at the university and the Dean of the School of Governance. She discussed effective strategies for promoting academic integrity.
On October 6-7, a project management meeting was held, where Ms. Tamar Chokoraia, Head of the Academic Writing Center at Caucasus University, spoke about the sustainable development plans of the results achieved.
12 Georgian universities participated in the project (coordinator - Ilia State University), including Caucasus University, 4 European universities (Roehampton, Uppsala, Vienna and Dublin universities), as well as the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia and the National Center for Education Quality Enhancement.