კონფერენცია : „ არქიტექტურა ბარიერის გარეშე - განათლება, ინკლუზია,ურბანული განვითარება“.
9 დეკემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში გაიმართება კავკასიის უნივერსიტეტის ტექნოლოგიების სკოლის, გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) და სამშენებლო-დეველოპერული კომპანია „არქი ჯგუფის“ მიერ ორგანიზებული საერთაშორისო კონფერენცია: „არქიტექტურა ბარიერის გარეშე - განათლება, ინკლუზია, ურბანული განვითარება“ .
კონფერენციის ფარგლებში განიხილება ისეთი საკითხები, როგორიცაა:
• დღევანდელ ურბანულ გარემოში შშმ პირთათვის არსებული რეალობა და გამოწვევები
• საქალაქო ინფრასტრუქტურისა და შენობა-ნაგებობების ადაპტირების აუცილებლობის საკითხები
• მისაწვდომ სივრცეებთან დაკავშირებული არქიტექტურულ-გეგმარებითი ნორმები
• „მისაწვდომობის ეროვნული სტანდარტები“ და მისი დადებითი გავლენა საქართველოს სივრცის მოწყობის საკითხებზე
• შშმ პირთათვის განსაზღვრული გეგმარებითი წესებისა და სტანდარტების საუნივერსიტეტო სასწავლო პროგრამებში ჩართვის მნიშვნელობა.
კონფერენციაზე მოხსენებას გააკეთებენ საქართველოს პარლამენტის, სამშენებლო სექტორთან დაკავშირებული სახელმწიფო ორგანოების, გაეროს განვითარების პროგრამის, კავკასიის უნივერსიტეტის, სხვადასხვა დარგის წარმომადგენლები და უცხოელი არქიტექტორები.

On December 9, the conference hall of Caucasus University will host the International Conference "Architecture Without Barriers - Education, Inclusion, Urban Development" organized by the Caucasus School of Technology, the United Nations Development Program (UNDP) and the construction and development company Archi Group.
The conference will address issues such as:
• Realities and challenges for people with disabilities in today's urban environment
• Issues of urban infrastructure and the need to adapt buildings
• Architectural-planning norms related to accessible spaces
• "National Standards of Accessibility" and its positive impact on the issues of spatial planning in Georgia
• The importance of including planning rules and standards for people with disabilities in university curricula.
Representatives of the Parliament of Georgia, state bodies related to the construction sector, the United Nations Development Program, Caucasus University, foreign and architects of various fields will deliver speeches at the conference.