საჯარო ლექცია - „საჯარო გამოსვლის ხელოვნება“
კავკასიის უნივერსიტეტის მედიის სკოლა პიარითა და სტრატეგიული კომუნიკაციებით დაინტერესებული აბიტურიენტებისთვის, ასევე ღონისძიებაზე დასწრების მსურველი ნებისმიერი პირისთვის, ფსიქოლოგიის მეცნიერებათა დოქტორის და კომუნიკაციის სპეციალისტის ნატა ასათიანის საჯარო ლექციას გამართავს თემაზე - „საჯარო გამოსვლის ხელოვნება“.
„როგორ უნდა დავიწყო საუბარი? დააინტერესებთ მსმენელებს ის, რაზეც მე ვსაუბრობ? შეამჩნევენ როგორ მიცემს გული და როგორ ვღელავ?“ - თუ ერთხელ მაინც დაფიქრებულხართ მსგავს საკითხებზე,  მაშინ ეს ლექცია დაგეხმარებათ პასუხების მოძებნაში.
ჩვენ ხშირად გვესმის ისტორიები გამორჩეული ორატორების შესახებ და ცოტამ თუ იცის, რომ კარიერის დასაწყისში ისინიც ღელავდნენ  და მათაც ბევრი იშრომეს საჯაროდ საუბრის უნარის გაუმჯობესებისთვის.
სწორი მიდგომითა და ვარჯიშიც შესაძლებელია საზოგადოების წინაშე საუბარი ვაქციოთ არა ნერვიულობის, არამედ სიამოვნების წინაპირობად.
აქედან გამომდინარე, ღონისძიებაზე განხილული იქნება ისეთი საკითხები, როგორებიცაა:
• როგორ უნდა მივიპყროთ აუდიტორიის / მსმენელების ყურადღება? - საჯარო გამოსვლისა თუ პრეზენტაციის აგების თავისებურებები;

Public lecture - "The Art of Public Speaking"
Nata Asatiani, doctor of psychology and communication specialist, will hold a public lecture on the topic "The Art of Public Speaking" for applicants interested in the Caucasus University School of Media PR and strategic communications program, as well as anyone who wishes to attend.
"How should I start the conversation?" Will the listeners be interested in what I have to say? Will they notice my heartbeat and my worry?" - If you've considered such questions at least once, this lecture will help you find the answers.
We often hear stories about great orators, but few realize that they, too, were nervous at the start of their careers and worked hard to improve their public speaking skills.
With the right approach and training, public speaking can become a prerequisite not for fear, but for pleasure.
The following issues will be discussed at the event:
• How to attract the attention of the audience/listeners? - Peculiarities of making a public speech or presentation;