კონკურსი კვლევითი საქმიანობის შიდა საუნივერსიტეტო დაფინანსების მოსაპოვებლად
კავკასიის უნივერსიტეტი აცხადებს კონკურსს კვლევითი საქმიანობის შიდა საუნივერსიტეტო დაფინანსების მოსაპოვებლად.
კონკურსის მიზანია კვლევაზე დაფუძნებული აკადემიური პროცესის, უნივერსიტეტის კვლევითი პოტენციალის ზრდისა და ეროვნულ და საერთაშორისო სამეცნიერო სივრცეში კავკასიის უნივერსიტეტთან აფილირებული აკადემიური პერსონალის, ასევე, მაგისტრანტებისა და დოქტორანტების ინტეგრირების ხელშეწყობა.
კონკურსის ფარგლებში დაფინანსდება ფუნდამენტური, გამოყენებითი, აკადემიური საქმიანობის განვითარების ხელშემწყობი კვლევები.
• დაფინანსების მოსაპოვებლად განაცხადის წარდგენა შესაძლებელია ინდივიდუალურად და/ან ჯგუფურად:
• დაფინანსების მაძიებელი ინდივიდუალური პირი შეიძლება იყოს კავკასიის უნივერსიტეტთან აფილირებული აკადემიური პერსონალი;
თუ დაფინანსების მაძიებელი მკვლევართა ჯგუფია, მაშინ კვლევითი პროექტის ხელმძღვანელი (მთავარი მკვლევარი) უნდა იყოს კავკასიის უნივერსიტეტთან აფილირებული აკადემიური პერსონალი (პროფესორი ან ასოცირებული პროფესორი), დანარჩენი წევრები შეიძლება იყვნენ სხვა უნივერსიტეტის ან ორგანიზაციის თანამშრომლები, კავკასიის უნივერსიტეტის დოქტორანტები ან მაგისტრანტები.
თითოეულ კვლევით პროექტზე მოთხოვნილი თანხა არ უნდა აღემატებოდეს 25 000 ლარს (საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული გადასახადების ჩათვლით):
• კავკასიის უნივერსიტეტთან აფილირებულ აკადემიურ პერსონალს კვლევის შიდა-საუნივერსიტეტო დაფინანსების კონკურსის ფარგლებში შეუძლიათ მოითხოვონ მხოლოდ კვლევისთვის საჭირო დამატებითი ხარჯების დაფარვა (მაგალითად, კონფერენციაზე გამგზავრება, ასისტენტის აყვანა, გამოქვეყნების დაფინანსება, რედაქტორის მომსახურება, სპეციფიკური ტექნიკა, პირველადი კვლევის დაფინანსება და ა.შ.);
• კვლევითი პროექტის იმ პერსონალს, რომელიც კავკასიის უნივერსიტეტიდან არ იღებს სახელფასო ანაზღაურებას კვლევითი საქმიანობისთვის, გარდა კვლევისთვის საწირო ხარჯების დაფარვისა, ასევე შეუძლიათ მოითხოვონ ჰონორარი, რომელიც შეესაბამება კავკასიის უნივერსიტეტში არსებულ ზღვარს და წინასწარ უნდა იყოს შეთანხმებული კავკასიის უნივერსიტეტის ფინანსურ დეპარტამენტთან.
კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად საპროექტო განაცხადების რეგისტრაცია განხორციელდება 15 ივნისიდან - 30 ივნისის 18:00 საათამდე ელექტრონული ფოსტის მისამართზე: funding@cu.edu.ge.
ვადის დარღვევით წარმოდგენილი საკონკურსო განაცხადები არ განიხილება.
საპროექტო განაცხადი მოიცავს:
• კვლევითი პროექტის შიდა საუნივერსიტეტო დაფინანსების განაცხადი (დანართი 1);
• კვლევითი პროექტის აღწერა (დანართი 2);
• კვლევით პროექტში ჩართულ პირთა (ხელმძღვანელის, მკვლევარების, ადმინისტრაციული პერსონალის) პროფესიული რეზიუმეები.

Competition in Research Activities for University’s Internal Funding
Caucasus University announces a competition for obtaining internal university funding for research activities.
The aim of the competition is to promote the academic process based on research, the development of university research potential and the integration of academic personnel affiliated to Caucasus University into the international scientific sphere, as well as the integration of MA and PhD students in national and international scientific fields.
Within the framework of the competition research facilitating the development of fundamental, applied, academic activities will be funded.
Applications can be submitted individually and / or in groups to obtain funding:
• Individual person seeking funding can be academic personnel affiliated with Caucasus University.
• If a group is in need of funding, then the head of the research project should be an academic staff member (professor or associate professor) affiliated with Caucasus University. Other members may be staff of another university or organization, Doctorate students or graduate students of Caucasus University.
The amount requested for each research project should not exceed 25,000 GEL (including taxes as envisaged by the Georgian legislation):
• Academic staff affiliated with Caucasus University can apply for additional research expenses only for research (for example, to travel to a conference, to hire an assistant, publication financing, editorial services, specific techniques, primary research financing, etc.) within the framework of the internal university financing competition.
• The research project personnel who do not receive salary payments from Caucasus University for research activities, except for covering the expenses for research, can also claim the royalty that corresponds to the limit of Caucasus University and should be agreed with the Financial Department of Caucasus University.
In order to participate in the competition, the applications must be registered from June 15 - 30 18:00 pm to the following address: funding@cu.edu.ge
Applications submitted after the deadlines will not be considered.
The project proposal includes:
• Application for the inner university funding of research project (Appendix 1);
• Description of Research Project (Appendix 2);
• Professional resumes of persons involved in the research project (head researchers; administrative staff).