პროექტ RURD-ის კონსორციუმის შეხვედრა
9 დეკემბერს, ERASMUS+ ინსტიტუციური განვითარების (CBHE) პროექტის „რეგიონული უნივერსიტეტების როლი რეგიონის განვითარებაში” (RURD) ფარგლებში გაიმართა ე.წ. kick off შეხვედრას, რომელშიც მონაწილეობას იღებდნენ კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტის დირექტორი, ირენა მელუა და პროექტის კონსორციუმში შემავალი სხვა დაწესებულებების წარმომადგენლები. შეხვედრას აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტმა უმასპინძლა.
პროექტის მიზანია, საქართველოს რეგიონული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების როლის გაზრდა რეგიონის განვითარებაში.
პროექტში მონაწილეობს ოთხი ევროპული უნივერსიტეტი: სანტიაგო დე კომპოსტელა (ესპანეთი), გრაცის უნივერსიტეტი (ავსტრია), მასარიკის უნივერსიტეტი (ჩეხეთი), ვიტაუტას მაგნუსის უნივერსიტეტი (კაუნასი, ლიეტუვა), ყველა ქართულ რეგიონული უნივერსიტეტი, მათ შორის, კავკასიის უნივერსიტეტის ბათუმის კამპუსი, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო და განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრი.

Project RURD Consortium Meeting
On December 9, a so called “kick off” meeting was held in the framework of the ERASMUS + Institutional Development (CBHE) project "Role of Regional Universities in Regional Development" (RURD). The event was attended by Irena Melua, Director of the Department of International Relations and Projects at Caucasus University, and representatives of other institutions included in the project consortium. The meeting was hosted by Akaki Tsereteli State University.
The aim of the project is to increase the role of Georgian regional higher education institutions in the development of the region.
Four European universities are participating in the project: Santiago de Compostela (Spain), University of Graz (Austria), Masaryk University (Czech Republic), Vytautas Magnus University (Kaunas, Lithuania), all Georgian regional universities, including the Caucasus University Batumi campus, Georgia Ministry of Education and Science and the National Center for Education Quality Enhancement.