25-29 მაისს, Erasmus+ ინსტიტუციური განვითარების (Capacity Building in Higher Education – CBHE) პროგრამის მიერ დაფინანსებული PRODIGE-ის (Promoting Quality Digital Education in Georgia) პროექტის ფარგლებში, ალგებრა ბერნაისის უნივერსიტეტის ორგანიზებით გაიმართა სასწავლო ვიზიტი თემაზე - „როგორია ციფრული უმაღლესი განათლების კარგი პრაქტიკის მაგალითები?“.
ივლ
GastroTour-ის ფარგლებში დაინტერესებულ მხარეებთან ონლაინ შეხვედრა გაიმართა
8 ივლისს, Erasmus+ პროგრამის ფარგლებში დაფინანსებული უმაღლესი განათლების შესაძლებლობების განვითარების (CBHE) პროექტის „ღვინისა და კულინარიის ტურიზმის განვითარება განათლების, ინოვაციისა და თანამშრომლობის გზით“ (GastroTour) ფარგლებში, გაიმართა ონლაინ შეხვედრა დაინტერესებულ მხარეებთან.
PRODIGE პროექტის ტრენინგ-პროგრამა და კონსორციუმის შეხვედრა თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში
29 ივნისიდან 2 ივლისის ჩათვლით, Erasmus+ უმაღლესი განათლების შესაძლებლობების განვითარების პროგრამის (CBHE) პროექტის, PRODIGE - ხარისხიანი ციფრული განათლების ხელშეწყობა საქართველოში, ფარგლებში იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში გამართულ ტრენინგში “ცვლილებების მართვის პროცესის დაუფლება” და კონსორციუმის საკოორდინაციო შეხვედრაში მონაწილეობა მიიღეს კავკასიის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა.
კავკასიის უნივერსიტეტის წარმომადგენელმა საერთაშორისო სიმპოზიუმზე კვლევა წარადგინა
2026 წლის 2-3 ივლისს, იტალიაში, რომის Link Campus University-ში გაიმართა საერთაშორისო სიმპოზიუმი თემაზე “Participation in Crisis? Appraising Acute Challenges and Exploring Prospects for Revitalising Inclusive Democratic Voice”, რომელიც განათლების, უთანასწორობისა და სამოქალაქო პასუხისმგებლობის თანამედროვე გამოწვევებს მიეძღვნა.
მორალური მსოფლმხედველობა და საკლასო ოთახი: როგორ ჩაუყარა 2017 წლის შეხვედრამ საფუძველი პროექტ PROVE-ს - თამარ მოსიაშვილი
პროექტის PROVE „ღირებულებითი განათლების პოპულარიზაცია სამხრეთ კავკასიის უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში“ ფარგლებში, რომელიც Erasmus+-ის უმაღლესი განათლების შესაძლებლობების განვითარების პროგრამის (CBHE) სტრატეგიული ინიციატივაა, შეიქმნა კიდევ ერთი მედია სტატია ღირებულებითი განათლების თემატიკაზე თამარ მოსიაშვილის ავტორობით.
როგორ ვასწავლოთ ღირებულებები? - მაია ზიბზიბაძე
პროექტის PROVE „ღირებულებითი განათლების პოპულარიზაცია სამხრეთ კავკასიის უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში“ ფარგლებში, რომელიც Erasmus+-ის უმაღლესი განათლების შესაძლებლობების განვითარების პროგრამის (CBHE) სტრატეგიული ინიციატივაა, გამოქვეყნდა კავკასიის უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორის, მაია ზიბზიბაძის მორიგი სტატია „როგორ ვასწავლოთ ღირებულებები?“.
ღირებულებები და ღირებულებითი განათლება - მაია ზიბზიბაძე
პროექტის PROVE „ღირებულებითი განათლების პოპულარიზაცია სამხრეთ კავკასიის უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში“ ფარგლებში, რომელიც Erasmus+-ის უმაღლესი განათლების შესაძლებლობების განვითარების პროგრამის (CBHE) სტრატეგიული ინიციატივაა, შეიქმნა მედია სტატია თემაზე „ღირებულებები და ღირებულებითი განათლება“.
აპრ
კავკასიის უნივერსიტეტის მწვანე ტურიზმის ჰაბის შეხვედრა დაინტერესებულ მხარესთან (Stakeholders)
27 აპრილს, Erasmus+ CBHE პროექტის ENRICHER Hubs – „მწვანე ტურიზმის კონცეფციის შემუშავება ცოდნის გაღრმავების გზით“ ფარგლებში გაიმართა დაინტერესებულ მხარეთა შეხვედრა კავკასიის უნივერსიტეტის კავკასიის ტურიზმის სკოლის აფილირებულ ასისტენტ პროფესორ ნატო რობიტაშვილსა და ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბიზნესის სკოლის ტურიზმის მენეჯმენტის ცენტრის მთავარ სპეციალისტ გიორგი ქემერტელიძეს შორის.
კავკასიის უნივერსიტეტის მწვანე ტურიზმის ჰაბის შეხვედრა დაცული ტერიტორიების სააგენტოს წარმომადგენლებთან
22 აპრილს, Erasmus+ CBHE პროექტის ENRICHER Hubs – „მწვანე ტურიზმის კონცეფციის შემუშავება ცოდნის გაღრმავების გზით“ ფარგლებში გაიმართა დაინტერესებულ მხარეთა შეხვედრა - დაცული ტერიტორიების სააგენტოს დაგეგმვისა და განვითარების დეპარტამენტის უფროს ნატა სულთანიშვილს, პროდუქტის განვითარების სპეციალისტ ნათია ანდღულაძესა და კავკასიის უნივერსიტეტის ტურიზმის სკოლის აფილირებულ ასისტენტ პროფესორ ნატო რობიტაშვილს შორის.
კავკასიის უნივერსიტეტის მწვანე ტურიზმის ჰაბში სტუდენტებისთვის მდგრადი ტურიზმისა და მომსახურების დიზაინის ვორკშოპი გაიმართა
24 მარტს, Erasmus+-ის უმაღლესი განათლების შესაძლებლობების განვითარების (CBHE) პროექტის, "მწვანე ტურიზმის კონცეფციის შემუშავება შესწავლის საშუალებით" - ENRICHER HUBS ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის ტურიზმის სკოლისა და მწვანე ტურიზმის ჰაბის ორგანიზებით, გაიმართა სამდღიანი ინტენსიური ვორკშოპი „მდგრადი ტურიზმი და მომსახურების დიზაინი“, რომელშიც ტურიზმისა და ბიზნესის სკოლის სტუდენტები მონაწილეობდნენ.

Integrating European Models of Media Literacy into the Georgian Academic Sphere: Meetings with School Teachers
Within the framework of the Jean Monnet project „Integrating EU Models of Media Literacy Education into Georgian Academic Sphere“ (EUMLGE), a series of meetings with school teachers was held from May to July 2026.
Study Visit to Algebra Bernays University: Advancing Digital Education through Good Practice
On 25-29 May, within the framework of the PRODIGE (Promoting Quality Digital Education in Georgia) project, funded by the Erasmus+ Institutional Development Program (Capacity Building in Higher Education), a study visits on this topic “What do examples of good practice in digital higher education look like?” was held with a delegation of representatives from Georgian Higher Education Institutions organized by Algebra Bernays University.
Online Stakeholder Meeting Held within the GastroTour Project
On 8 July, an online stakeholder meeting was held within the framework of the Erasmus+ Capacity Building in Higher Education (CBHE) project „Developing Wine and Culinary Tourism through Education, Innovation and Collaboration“ (GastroTour).
From 29 June to 2 July, representatives of Caucasus University participated in the training programme “Mastering Change Management Process” and the consortium Coordination Meeting organised within the framework of the Erasmus+ Capacity Building in Higher Education (CBHE) project PRODIGE - Promoting Quality Digital Education in Georgia.
On July 2–3, 2026, Link Campus University, Rome, Italy hosted the International Symposium “Participation in Crisis? Appraising Acute Challenges and Exploring Prospects for Revitalising Inclusive Democratic Voice”, bringing together scholars to discuss contemporary challenges facing democratic participation, education, and civic responsibility.
Bridging Moral Philosophy and the Classroom: How a 2017 Encounter Sparked Project PROVE by Tamar Mosiashvili
Within the framework of the PROVE project – “Promoting Values Education in Higher Education Institutions of the South Caucasus”, a strategic initiative implemented under the Erasmus+ Capacity Building in Higher Education (CBHE) program another article has been created authored by Tamar Mosiashvili.
How to Teach Values? by Maia Zibzibadze
Within the framework of the PROVE project – “Promoting Values Education in Higher Education Institutions of the South Caucasus”, a strategic initiative implemented under the Erasmus+ Capacity Building in Higher Education (CBHE) program - another article by Maia Zibzibadze, Associate Professor at Caucasus University, titled "How to Teach Values?" has been prepared.
Values and Values Education by Maia Zibzibadze
Within the framework of the PROVE project – “Promoting Values Education in Higher Education Institutions of the South Caucasus”, a strategic initiative implemented under the Erasmus+ Capacity Building in Higher Education (CBHE) program - a media article entitled "Values and Values Education" has been published.
Caucasus University Green Tourism Hub Meeting With Stakeholder
On 27 April, within the framework of the Erasmus+ CBHE project ENRICHER Hubs - "Enhancing the Green Tourism Concept through Knowledge", a stakeholder meeting was held between Nato Robitashvili, Affiliated Assistant Professor at the Caucasus Tourism School of Caucasus University and Giorgi Kemertelidze, Chief Specialist at the Tourism Management Centre of the Business School of Ilia State University.
Caucasus University Green Tourism Hub Holds Meeting with Representatives of the Agency of Protected Areas
On 22 April, within the framework of the Erasmus+ CBHE project ENRICHER Hubs – “Enhancing the Green Tourism Concept through Knowledge", a stakeholder meeting was held between Nata Sultanishvili, Head of the planning and Development Department of the Agency of Protected Areas, Natia Andguladze, Product Development Specialist at the Agency of protected Areas, and Nato Robitashvili, Affiliated Assistant Professor at the Caucasus Tourism School of Caucasus University.