საგრანტო განაცხადის წარმოდგენის წესი
1. წინამდებარე წესი არეგულირებს კავკასიის უნივერსიტეტის სახელით საგრანტო კონკურსში მონაწილეობის, საგრანტო განაცხადის წარმოდგენასთან დაკავშირებულ წესებსა და პირობებს, ასევე პირის მიერ, ინდივიდუალური გრანტის შეტანისას უნივერსიტეტის ინფორმირების საჭიროების შემთხვევებს.
2. საგრანტო განაცხადის წარმოდგენასთან დაკავშირებული ზოგადი საკითხები, რომლებსაც არ არეგულირებს წინამდებარე დოკუმენტი, რეგულირდება საქართველოს კანონმდებლობისა და კავკასიის უნივერსიტეტის შიდა ნორმატიული დოკუმენტების შესაბამისად.
საგრანტო განაცხადის წარმოდგენაზე უფლებამოსილი პირები
1. კავკასიის უნივერსიტეტის სახელით, საგრანტო პროექტის ინიცირება ადგილობრივ ან საერთაშორისო დონორთან წარსადგენად, დასაშვებია მხოლოდ წინამდებარე წესით დადგენილი პროცედურების დაცვისა და შესაბამისი თანხმობის მიღების შემდეგ;
2. საგრანტო პროექტებში მონაწილეობისა და საგრანტო განაცხადის წარმოდგენის უფლება აქვს კავკასიის უნივერსიტეტის აკადემიურ, სამეცნიერო, მოწვეულ პერსონალს ან/და ადმინისტრაციულ პერსონალს, ასევე გამონაკლის შემთხვევებში, კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტს, თუ პროექტის მიზნები შეესაბამება უნივერსიტეტის ინტერესებს და ამართლებს პროექტში სტუდენტის ჩართულობას.
განაცხადის მიღებაზე უფლებამოსილი პირი
1. საგრანტო განაცხადი წარდგენილ უნდა იქნას კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების ურთიერთობების დეპარტამენტში.
2. საგრანტო განაცხადის მიღება შესაძლებელია როგორც ელექტრონული სახით, ელ.ფოსტაზე -imelua@cu.edu.ge, ასევე ორიგინალი დოკუმენტების წარმოდგენით კავკასიის უნივერსიტეტის იურიდიულ მისამართზე: თბილისი, პაატა სააკაძის ქ.N1, ოთახი B 25.
3. შოთა რუსთაველის ეროვნულ სამეცნიერო ფონდში წარსადგენი საგრანტო განაცხადი კი წარდგენილ უნდა იქნას კვლევის ხელშეწყობის დეპარტამენტში.
4. საგრანტო განაცხადის მიღება შესაძლებელია როგორც ელექტრონული სახით, ელ.ფოსტაზე -nmachurishvili@cu.edu.ge, ასევე ორიგინალი დოკუმენტების წარმოდგენით კავკასიის უნივერსიტეტის იურიდიულ მისამართზე: თბილისი, პაატა სააკაძის ქ.N1, ოთახი D 5.
საგრანტო განაცხადის წარმოდგენის ვადა და განაცხადის პირობები
1. საგრანტო განაცხადი წარმოდგენილ უნდა იქნას პროექტის შეტანისთვის განსაზღვრული ვადის დადგომამდე ერთი თვით ადრე. ამ ვადის დარღვევის შემთხვევაში, უნივერსიტეტი იტოვებს უფლებას არ მიიღოს და არ განიხილოს დაგვიანებით წარმოდგენილი საგრანტო განაცხადი.
2. საგრანტო განაცხადი უნდა შეიცავდეს შემდეგ ინფორმაციას:
• ინფორმაცია საგრანტო კონკურსის განმცხადებელი (დონორი ორგანიზაცია) ორგანოსა და კონკურსში მონაწილეობის პირობების შესახებ
• კონკურსის ბოლო ვადა
• პროექტის სახელი და პროექტის ხანგრძლივობა
• საპროექტო წინადადების მოკლე აღწერა
• საერთო ბიუჯეტი და ბიუჯეტიდან კავკასიის უნივერსიტეტის წილი
• თანადაფინანსება (ასეთის არსებობის შემთხვევაში)
• პროექტის ბიუჯეტით გათვალისწინებული ზედნადები ხარჯი
• განაცხადის ფორმა დანართი N1-ის სახით, თან ერთვის წინამდებარე წესს
განცხადების განხილვის ვადა და გადაწყვეტილების მიღების წესი
1. კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტი/კვლევის ხელშეწყობის დეპარტამენტი, შემოსულ განცხადებას განიხილავს მიღებიდან 2 (ორი) კვირის ვადაში;
2. იმ შემთხვევაში, თუ საგრანტო განაცხადი აკმაყოფილებს ამ წესში მითითებულ პირობებს, მოხდება მისი განხილვა და შეფასება.
3. განცხადების დაკმაყოფილებაზე, ან დაკმაყოფილების შესახებ უარზე, საბოლოო გადაწყვეტილებას, საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტის/კვლევის ხელშეწყობის დეპარტამენტის რეკომენდაციის საფუძველზე, იღებს კავკასიის უნივერსიტეტის დირექტორი.
4. დასაბუთებული გადაწყვეტილება საგრანტო განაცხადის შემომტან პირს, განცხადებაში მითითებულ ელექტრონულ მისამართზე ეცნობება, გადაწყვეტილების მიღებიდან 3 (სამი) სამუშაო დღის ვადაში.
5. დადებითი პასუხის მიღების შემთხვევაში, განაცხადის შემომტანი პირი ვალდებულია, მას შემდეგ რაც იგი დაასრულებს პროექტზე მუშაობას, პროექტის საბოლოო ვარიანტი, ამ წესის III მუხლის მე-2 პუნქტით დადგენილი წესის შესაბამისად, წარუდგინოს კავკასიის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების /კვლევის ხელშეწყობის დეპარტამენტს.
ინდივიდუალური გრანტის შეტანის წესი
1. პირი ვალდებულია, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტს/კვლევის ხელშეწყობის დეპარტამენტი მიაწოდოს ინფორმაცია ინდივიდუალური საგრანტო პროექტის ინიცირების შესახებ, მხოლოდ იმ შემთხვევაში, თუ პირს ესაჭიროება კავკასიის უნივერსიტეტისაგან რაიმე ოფიციალური დოკუმენტის გაცემა (დასტური, მხარდაჭერის წერილი და სხვა);
2. ამ მუხლის პირველი პუნქტით განსაზღვრული შემთხვევის არსებობისას, პირი ვალდებულია ინფორმაცია კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტს/კვლევის ხელშეწყობის დეპარტამენტი მიაწოდოს ამ წესის III მუხლის მე-2 პუნქტით დადგენილი წესის შესაბამისად.

Rule for Submission of Grant Application General provisions
- This Rule regulates participating in the grant proposal contest on behalf of Caucasus University, the terms and conditions of a grant application submission process, as well as the circumstances in which a person is required to inform the University when submitting an individual grant.
- General issues related to the grant proposal submission not regulated by this document are regulated by Georgian law and Caucasus University internal normative documents.
Persons eligible to submit a grant application
- Initiation of a grant project on behalf of Caucasus University to be submitted to a local or international donor is permitted only after following the procedures set and obtaining appropriate consent;
- Only individuals who are employed by Caucasus University (including academic staff, research staff, invited faculty, and/or administrative staff) are eligible to participate in grant projects and submit grant applications.
Authorized person to receive the application
- The grant application shall be submitted to the Caucasus University Project Management Department.
- The grant application shall be received electronically by e-mail at grants@cu.edu.ge , as well as by submitting the original documents at the Caucasus University legal address: 1, Paata Saakadze St., Room D 4.
- Grant application to be submitted to Shota Rustaveli National Science Foundation shall be submitted to Research Facilitation Department.
- The grant application can be submitted electronically by e-mail: research@cu.edu.ge, as well as by submitting the original documents at the Caucasus University legal address: Tbilisi, Paata Saakadze N1, Room D 5.
Grant application deadline and terms of application
- The grant application shall be submitted one month before the project deadline. In the event of breaching this deadline, the University reserves the right not to accept and review the delayed grant application.
- The grant application shall include the following information:
- Information about grant declaring body/institution, (Donor Organization) and conditions of participation;
- Competition deadline
- Project name and project duration
- Short description of the project proposal
- Total budget and share of Caucasus University budget
- Co-financing (if applicable)
- Overhead expense provided by the project budget
- The application form in Annex N1 is attached to this Rule.
Application reviewing deadline and decision-making procedure
- Project Management Department / Research Facilitation Department of Caucasus University will review the application within 2 (two) weeks after receiving the proposal;
- If the grant application meets the requirements set forth in this Rule, it will be reviewed and evaluated.
- The final decision, based on the recommendation of the Project Management Department / Research Facilitation Department, is made by the Director of the Caucasus University.
- The justified decision shall be notified to the email address indicated in the application within 3 (three) business days after the decision is made.
- In case of approval, after completing the project work, the applicant shall submit the final version of the project in accordance with article 3 (2) of this Rule to the Project Management Department / Research Facilitation Department.
Individual Grant Rule
- The person is obliged to report to Caucasus University Project Management Department / Research Facilitation Department on initiation of an individual grant project only if the person needs to submit an official document from the Caucasus University (confirmation, letter of support, etc.);
- In the event of a case specified in paragraph 1 of this Article, a person shall be obliged to provide information to the Caucasus University Project Management Department / Research Facilitation Department of in accordance with the procedure set in Article III, paragraph 2 of this Rule.