ივნისის პირველ კვირას, გენუის სახელმწიფო უნივერსიტეტმა (Università degli Studi di Genova – UniGe) ENRICHER Hubs-ის პროექტის მენეჯმენტის ორდღიან შეხვედრას უმასპინძლა. შეხვედრაში მონაწილეობას იღებდა კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე პრეზიდენტი ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით - ირენა მელუა.
ჰელსინკის ვიზიტის შემდეგ ეს იყო მეორე პირისპირ შეხვედრა, რომელმაც ევროპაში სხვადასხვა ქვეყნიდან ჩამოსულ პარტნიორებს საშუალება მისცა, შეხვედროდნენ ერთმანეთს სტრატეგიული განხილვების, დაგეგმვისა და კულტურული გაცვლისთვის.
შეხვედრის მთავარი თემები იყო ხარისხისა და გავრცელების შუალედური ანგარიშების მიმოხილვა, პარტნიორების ძალისხმევის კოორდინირება მოახლოებული ანგარიშგების წინ და მწვანე ტურიზმის ჰაბების დაგეგმარების დასრულება. შეხვედრის ატმოსფერო პროდუქტიული და მომავალზე ორიენტირებული იყო, რაც პროექტის მზარდ დინამიკას და მტკიცე თანამშრომლობას ნათლად ასახავდა.
შეხვედრის ერთ-ერთი გამორჩეული ნაწილი იყო კულტურული ვიზიტები, რომელთა მეშვეობით მონაწილეები გაეცნენ ადგილობრივ მდგრადი ტურიზმის პრაქტიკას. აქტივობამ მონაწილეებს შესაძლებლობა მისცა პროექტის ძირითადი თემები რეალურ კონტექსტში ენახათ.
განსაკუთრებული მადლობა UniGe-ს გულთბილი მასპინძლობისთვის და ყველა პარტნიორს აქტიური ჩართულობისთვის. ENRICHER Hubs-ის თანამშრომლობა განაგრძობს წინსვლას განახლებული ენთუზიაზმითა და ახალი, საინტერესო ცვლილებების მოლოდინით.

The Meeting was participated by Irena Melua – Vice President for Internationalization at Caucasus University. This two-day in-person event brought together project partners for strategic discussions, planning, and cultural exchange.
As the second face-to-face meeting since the project’s launch in Helsinki, the gathering focused on reviewing mid-term quality and dissemination reports, aligning efforts ahead of upcoming reporting deadlines, and finalising plans for the Green Tourism Hubs. The atmosphere was both productive and forward-looking, reflecting the project’s strong momentum.
A highlight of the meeting was the cultural visits, offering participants a closer look at sustainable tourism practices in the local context—bringing the project’s themes to life.
Warm thanks to UniGe for the generous hospitality and to all partners for their active engagement. The collaboration continues with renewed energy and exciting developments ahead.