13 დეკემბერს, ერასმუს+ საქართველოს ეროვნული ოფისის (NEO) ეგიდით, ჩატარდა ერასმუს+ პროექტების ინფორმირებასთან დაკავშირებული წლიური შეხვედრა.
ღონისძიებაში მონაწილეობას იღებდნენ NEO-ის ოფისის, ევროკომისიისა და საქართველოს სხვადასხვა საგანმანათლებლო დაწესებულებათა წარმომადგენლები. შეხვედრა გახსნა და დამსწრე საზოგადოებას მიესალმა NEO-ის ხელმძღვანელი ქ-ნი მარიამ სულაშვილი. აგრეთვე, სიტყვით გამოვიდნენ ევროკომისიის წარმომადგენელი მარია სტროგოვა, NEO-ის ოფისის თანამშრომელი გიორგი მჭედლიძე და ჟან მონეს პროფესორი ეკატერინე ქარდავა.
პროფესორმა ეკატერინე ქარდავამ (რომელიც ხელმძღვნელობს ჟან მონეს კათედრას EU-SJ და ჟან მონეს მოდულს EU-LP-GE) ისაუბრა ჟან მონეს აქტივობების სფეროში დაგროვილ გამოცდილებაზე, არსებულ გამოწვევებსა და ჯანსაღ პრქტიკაზე. მან დამსწრე საზოგდოებას გააცნო კავკასიის უნივერსიტეტის ჟან მონეს მოდულის ფარგლებში გამოქვეყნებული სახელმძღვანელო „როგორ ვასწავლოთ ევროკავშირი“ (2024 წ.) და გორის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ჟან მონეს მოდულის ფარგლებში გამოქვეყნებული წიგნი „ევროკავშირი, ასოცირების შეთანხმება და სამართლებრივი აპროქსიმაცია“ (2023 წ.).

On December 13, under the auspices of the National Erasmus+ Office of Georgia (NEO), the annual meeting on the Erasmus+ dissemination was held.
Representatives of the NEO Office, the European Commission and various educational institutions of Georgia participated in the event. The meeting was opened and the audience was welcomed by the Head of NEO, Ms. Mariam Sulashvili. Also, speeches were made by the representative of the European Commission Maria Strogova, NEO Office personal Giorgi Mchedlidze and Jean Monnet Professor Ekaterine Kardava.
Professor Ekaterine Kardava (Coordinator of the JM Chairs EU-SJ and JM Module EU-LP-GE) spoke about the experience gained in the field of Jean Monnet activities, existing challenges and sound/good practices. She introduced the audience the textbook "How to Teach the EU" (2024) published as part of the Jean Monnet Module at Caucasus University and the book "EU, Association Agreement and Legal Approximation" (2023) published as part of the Jean Monnet Module at Gori State University.