3 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტის აკადემიური წერის ცენტრის ხელმძღვანელი თამარ ჩოკორაია მოხსენებით წარდგა მონიტორინგის, შეფასებისა და სწავლების პროფესიონალთა ასოციაციის (MELPA) მიერ ორგანიზებულ საერთაშორისო კონფერენციაზე.
მოხსენებაში მან დამსწრე საზოგადოებას გააცნო ევროკომისიის მიერ Erasmus+ ინსტიტუციური განვითარების საგრანტო კონკურსის ფარგლებში დაფინანსებული მიმდინარე პროექტი – „კვლევის პასუხისმგებლობიანად წარმართვა: კვლევის კეთილსინდისიერება და ეთიკა ქართულ უნივერსიტეტებში“ (ETHICS). თამარ ჩოკორაიამ დეტალურად ისაუბრა პროექტის მიზნებზე, ამოცანებზე და უკვე მიღწეულ შედეგებზე.
სადისკუსიო პანელზე განსაკუთრებული ინტერესი გამოიწვია იმ მიღწევებმა, რომლებიც პროექტის გავლენის რეალურ ზრდასა და მდგრადობასთანაა დაკავშირებული. საკითხისადმი ინტერესი გამოხატეს როგორც არასამთავრობო ორგანიზაციების, ასევე იმ ქართული უნივერსიტეტების წარმომადგენლებმა, რომლებიც პროექტში უშუალოდ ჩართული არ არიან.
მოხსენება მიზნად ისახავდა პროექტის შესახებ ინფორმაციის გარე აუდიტორიისთვის გავრცელებასა და ცოდნის გაზიარებას.

On 3 June, Tamar Chokoraia, Head of the Academic Writing Center at Caucasus University, gave a presentation at an international conference organised by the Monitoring, Evaluation and Learning Professionals Association (MELPA).
In her presentation, she introduced the ongoing project funded by the European Commission under the Erasmus+ Institutional Development Grant: 'Responsible Conduct of Research: Research Integrity and Ethics in Georgian Universities' (ETHICS). She provided detailed information on the project's objectives and the results achieved.
During the panel discussion, particular interest was shown in the outcomes reflecting the project's growing impact and sustainability. Representatives of non-governmental organisations and Georgian universities not directly involved in the project also expressed interest in the topic.
The presentation aimed to disseminate information about the project to an external audience and promote knowledge sharing.