კავკასიის უნივერსიტეტში დაიწყო ევროკავშირის Erasmus+ საგრანტო კონკურსის Jean Monnet Project 2019-ის გამარჯვებული პროექტის „ევროპული სწავლების სამკუთხედი“ - „Triangle Effect of European Studies at schools” (TEESS) განხორციელება.
2019 წლის 14 ნოემბერს პროექტის ექსპერტებმა - კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორებმა გურანდა ჭელიძემ, ეკატერინე ქარდავამ, ზურაბ ბრაგვაძემ და პროექტის ასისტენტმა თათია მოსიძემ, პირველი სამუშაო შეხვედრა გამართეს. შეხვედრას ესწრებოდნენ ასევე კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია, ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის დეკანი დავით ნატროშვილი და საერთაშორისო პროექტების მენეჯერი თამარ კარბაია.
შეხვედრაზე განხილული იქნა პროექტის მოსამზადებელი ფაზის სხვადასხვა აქტივობა, იმსჯელეს პროექტის განხორციელებაში კავკასიის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის ევროპისმცოდნეობის პროგრამის სტუდენტებისა და კურსდამთავრებულების ჩართულობის შესახებ.

Caucasus University has launched the implementation of the EU Erasmus + Grant Competition Jean Monnet Project 2019 Project "Triangle Effect of European Studies" (TEESS).
On November 14, 2019, Project Experts - Caucasus University professors Ms. Guranda Chelidze, Ms. Ekaterine Kardava, Mr. Zurab Bragvadze and Project Assistant Ms. Tatia Mosidze held their first workshop. The President of Caucasus University Dr. Kakha Shengelia, the Dean of Caucasus School of Humanities and Social Sciences, Mr. David Natroshvili and International Project Manager Ms. Tamar Karbaya, also attended the meeting.
During the meeting various activities of the project preparation phase were discussed, as well as the involvement of students and graduates of the European Studies Program of Caucasus School of Humanities and Social Sciences in the implementation of the project.