ერასმუს+ ჟან მონეს მოდულის ფარგლებში „სამართლის პროგრამების ევროპეიზაცია საქართველოში“ (Jean Monnet Module: 101084764 — EU-LP-GE), 2025 წლის გაზაფხულის სემესტრზე, კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სამაგისტრო პროგრამაზე გაიხსნა საგანი (სრული კურსი) „ასოცირების შეთანხმება, კანონშექმომედება და სამართლებრივი აპროქსიმაცია“. ლექციები ტარდება ორ ჯგუფად:
- შაბათი, 09.00-11.00 საათი, 25 სუტდენტი;
- შაბათი, 11.15-13.15 საათი, 26 სტუდენტი.
რეგისტრაცია გაიარა 51-მ სტუდენტმა. გაზაფხულის სემესტრის სწავლება დაიწყო 1 მარტს.
ლექციას ატარებს მოდულის ავტორი და კოორდინატორი, პროფ. ეკატერინე ქარდავა.
კურსის განმავლობაში ჩატარდება 13 ლექცია და სემინარი - 26 პირდაპირი საკონტაქტო საათები (ორივე ჯგუფში კი - 52 საათი), ხოლო 4 საათი (ორივე ჯგუფში 8 საათი) ეთმობა საგამოცდო პერიოდს.
კურსი მიმდინარეობს შეთანხმებული და დამტკიცებული სილაბუსის მიხედვით (სილაბუსი უკვე ატვირთულია ჟან მონეს მოდულის ვებ-გვერდზე.

Within the framework of the Erasmus+ Jean Monnet Module “Europeanization of Law Programs in Georgia” (101084764 — EU-LP-GE), in the Spring semester of 2025, the subject (full course) “Association Agreement, Legislation and Legal Approximation” was opened at the LAW MA Program of the Caucasus University. Lectures are held in two groups:
- Saturday, 09.00-11.00, 25 students;
- Saturday, 11.15-13.15, 26 students.
51 students have registered. The Spring semester began on March 1.
The lecture is given by the author and coordinator of the module, Prof. Ekaterine Kardava
The course will consist of 13 lectures and seminars - 26 direct contact hours (52 hours in both groups), and 4 hours (8 hours in both groups) are devoted to the examination period.
The course is conducted according to the agreed and approved syllabus (the syllabus has already been uploaded to the Jean Monnet module website).