26-28 ოქტომბერს, ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული ERASMUS + CBHE ინსტიტუციური განვითარების პროექტის „ფსიქოლოგიური კონსულტაციის ცენტრების გახსნა სტუდენტებისთვის საქართველოს უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში (E-PSY)" ფარგლებში პოლონეთის ბიდგოშჩის ეკონომიკის უნივერსიტეტმა უმასპინძლა ონლაინ საინფორმაციო შეხვედრებს.
პოლონეთის ბიდგოშჩის ეკონომიკის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა 3 დღიანი შეხვედრების ფარგლებში საკუთარი გამოცდილება გაუზიარეს E-PSY-ის პროექტის პარტნიორი ორგანიზაციების წარმომადგენლებს უნივერსიტეტში არსებული ფსიქოლოგიური კონსულტაციისა და ინტეგრაციის მხარდაჭერის ერთეულების სტრუქტურისა და სამუშაო სტრატეგიებთან დაკავშირებით. მათ შორის, შეხვედრის პირველ დღეს დეტალურად განიხილეს სტუდენტთა ემოციური კეთილდღეობისა და აკადემიური წინსვლის ხელშემწყობი და ხელისმშემშლელი ფაქტორების მართვა. მეორე დღეს, გააცნეს აღნიშნული ერთეულების ინფრასტრუქტურა და აღნიშნულ სერვისებში ბენეფიციარების ჩართვის გზები. ხოლო, შეხვედრების ბოლო დღეს ბიდგოშჩის ეკონომიკის უნივერსიტეტის წარმოადგენლებმა პროექტის პარტნიორებს გაუზიარეს ფინანსური მართვის გამოცდილება და სხვა სახის მხარდაჭერის სერვისები სტუდენტებისთვის.
კავკასიის უნივერსიტეტიდან საინფორმაციო შეხვედრებში მონაწილეობა მიიღო საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტის დირექტორმა ირენა მეულამ, კავკასიის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის დეკანმა დავით ნატროშვილმა, კავკასიის უნივერსიტეტის ასისტენტ-პროფესორმა რუსუდან ზაალიშვილმა და საერთაშორისო პროექტების მენეჯერმა მარი რუაძემ.

On 26-28 October, University of Economy in Bydgoszcz (UOE) hosted online information meetings in the framework of the Erasmus + Institutional Development Project “Establishment of Psychological Counselling Centers at Georgian HEIs for Students (E-PSY)”.
During the 3-day meetings, representatives of University of Economy in Bydgoszcz shared their experiences with representatives of E-PSY project partner organizations regarding the structure and work strategies of the University's psychological counseling and integration support units. Among them, the management of factors which help students in achieving emotional well-being and help manage personal demands that may interfere with academic progress was discussed in detail on the first day of the meeting. On the second day, special attention was paid to the infrastructure of the mentioned units and mechanisms of reaching the beneficiaries. On the last day of the meetings, the representatives of the University of Economy in Bydgoszcz shared their experience of forms of organization and financing and other support examples for students to the project partners.
Irena Melua, Director of International Relations and Projects Department, Davit Natroshvili, Dean of Caucasus school of Humanities and Social Sciences, Rusudan Zaalishvili, a psychologist and Assistant Professor and Mari Ruadze, International Project Manager, participated in the online meetings from Caucasus University.