გაცნობებთ, რომ გაერთიანებული ერების განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის ორგანიზაციამ (UNESCO) გამოაცხადა კონკურსი „აბრეშუმის გზის ახალგაზრდული კვლევის გრანტი“, პროექტის ძირითად მიზანს წარმოადგენს აბრეშუმის გზის მდიდარი ისტორიის შესწავლა და მისი მემკვიდრეობის პოტენციალის გამოვლენა თანამედროვე საზოგადოების კულტურათშორისი დიალოგისა და მდგრადი განვითარებისა და მშვიდობის კონტექსტში.
კონკურსის ფარგლებში გაიცემა 12 გრანტი, მონაწილეობის მიღება კი შეუძლიათ 35 წლამდე ახალგაზრდა მკვლევრებს.
საკვლევი სფერო არ არის მკაცრად განსაზღვრული, შეიძლება იყოს მულტიდისციპლინურიც და მოიცავდეს თემების ფართო სპექტრს, მათ შორის:

We would like to inform you that the United Nations Educational, Science and Culture Organization (UNESCO) has announced „ Silk Roads Youth Research Grant“, The main goal of the project is to study the rich history of the Silk Road and to identify the potential of its heritage in the context of intercultural dialogue and sustainable development and peace of modern society.
Within the framework of the competition, 12 grants will be awarded, young researchers under 35 can participate in the competition.
The field of study is not limited, research can be multidisciplinary and includes a wide range of topics, including: