პროექტის მიზანია ევროპული სწავლების საუნივერსიტეტო გამოცდილების გაზიარება დევნილებითა და ეთნიკური უმცირესობებითა დასახლებული რეგიონების სკოლების მოსწავლეთა და მასწავლებელთათვის, მათი ოჯახებისათვის; ცნობიერების ამაღლება ევროპული ინტეგრაციის, ასოცირების შეთანხმებისა და ღრმა და ყოვლისმომცველი თავისუფალი სავაჭრო სივრცის შეთანხმების შესახებ ევროპისმცოდნეობის საგანმანათლებლო საბაკალავრო პროგრამის აკადემიური პერსონალის, სტუდენტებისა და ჩართულობით.
- პროექტით გათვალისწინებული აქტივობებია:
- სამუშაო შეხვედრა/სემინარები ზოგადსაგანმანათლებლო სკოლებში;
- მრგვალი მაგიდა მასწავლებელთათვის ევროპელი ექსპერტების მონაწილეობით;
- კონკურსი მოსწავლეთა და მასწავლებელთათვის;
- შეხვედრები განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროში სამოქალაქო განათლების სწავლების ფარგლებში საგნობრივი სტანდარტის განვითარების თვალსაზრისით;
- ევროინტეგრაციის კუთხით სამოქალაქო განათლების დამხმარე სახელმძღვანელოს შემუშავება ოთხ ენაზე.
პროექტს ხელმძღვანელობენ კავკასიის უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის პროფესორი გურანდა ჭელიძე და კავკასიის სამართლის სკოლის ასოცირებული პროფესორი ეკატერინე ქარდავა.

“Triangle Effect of European Studies at schools”
The aim of the project is to provide European learning experiences for students and teachers of IDPs and ethnic minority schools in their regions; Raising awareness on European integration, Association Agreement and Deep and Comprehensive Free Trade Area Agreement with the involvement of academic staff, students and graduates of the European Studies Education Undergraduate Program.
The project provides:
- Workshops in public schools;
- Round table for school teachers with the participation of European experts;
- Competition for students and teachers;
- Meetings in the Ministry of Education, Science, Culture and Sport for the development of subject standards in the field of civic education;
- Development of the European Integration Guidelines for Civic Education in four languages.
The project is directed by Guranda Chelidze, professor of Caucasus School of Humanities and Social Sciences and Ekaterine Kardava, associate professor of Caucasus School of Law.