პროექტის უპირველესი მიზანია მეტი სრულყოფილების შეტანა ქალთა IT განათლებაში, განსაკუთრებით კიბერუსაფრთხოების და მონაცემთა დაცვის სფეროებში, ქალთა განათლების ხარისხის გაზრდა საქართველოში ევროკავშირის საუკეთესო პრაქტიკის გამოყენებით და წაახალისოს კომუნიკაცია აკადემიასა და საზოგადოებას შორის. გარდა ამისა, პროექტი მიზნად ისახავს ქალების მიერ მონაცემთა დაცვის საკითხების გაგებას უფრო ფართო სოციალურ კონტექსტში.
WISEC აკადემიის ფარგლებში, ორგანიზებული იქნება ევროკავშირის გამოცდილებაზე დაფუძნებული კიბერ უსაფრთხოების ყოვლისმომცველი ინტენსიური სასწავლო პროგრამა სხვა და სხვა სეგმენტში მოღვაწე ქალებისთვის (სტუდენტებისთვის, ფართო საზოგადოებისთვის, IT გამოცდილების მქონე სპეციალისტებისთვის). ასევე ჩატარდება კიბერუსაფრთხოების ტრენინგები რეგიონებში მცხოვრები ქალებისთვის მონაცემთა უსაფრთხოების საკითხებზე ცნობიერების ამაღლების მიზნით. ღონისძიების ძირითადი აქცენტი გაკეთდება სტუდენტებსა და ფართო საზოგადოებაზე. პროექტი გამიზნული იქნება არა მხოლოდ მასპინძელ დაწესებულებაზე, არამედ მოიცავს სტუდენტებისა და მოტივირებული ქალების ფართო და მრავალფეროვან წრეს საზოგადოებიდან.
პროექტს აქვს ინოვაციების სტიმულირების და კიბერ პრობლემების მოგვარების პოტენციალი შეზღუდული რესურსების პირობებში ბიზნესისთვის, ორგანიზაციებისთვის და მთლიანად საზოგადოებისთვის. როგორც ბიზნესი, ასევე სამთავრობო სექტორი მოითხოვს მაღალკვალიფიციური და მცოდნე თანამშრომლების საიმედო წყაროს. ეჭვგარეშეა, რომ WISEC აკადემია ექნება დიდი წარმატება და მოიპოვებს საზოგადოების მხარდაჭერას, რადგან განათლება ძალზე აქტუალური სოციალური საკითხია, განსაკუთრებით ქვეყანაში გენდერული თანასწორობის განვითარების თვალსაზრისით.
პროექტს აქვს შემდეგი კონკრეტული მიზნები:
▪ ევროკავშირის საუკეთესო გამოცდილების მიმოხილვა კიბერუსაფრთხოების და მონაცემთა დაცვის სწავლისა და სწავლების სფეროში;
▪ ქალებისთვის სპეციალიზებული კიბერუსაფრთხოების აკადემიის შექმნა (თითოეული სამიზნე ჯგუფისთვის – ფართო საზოგადოებისთვის, სტუდენტებისთვის, IT-ის გამოცდილების მქონე ქალებისთვის) – WISEC Academy;
▪ კიბერუსაფრთხოების ონლაინ ტრენინგების შემუშავება რეგიონებში მცხოვრები ქალებისთვის, განსაკუთრებით კიბერუსაფრთხოების და პერსონალური მონაცემების დაცვაზე ცნობიერების ამაღლების მიზნით ევროკავშირის სტანდარტების შესაბამისად;
▪ საქართველოში კიბერუსაფრთხოების და მონაცემთა დაცვის სფეროში ქალთა განათლების დონის ამაღლება და IT სფეროში მაღალკვალიფიციური ქალების მომზადება.

The primary objective of the project is to advance excellence in IT education for women, particularly in the areas of cybersecurity and data protection, enhance the quality of women's education in Georgia using the EU's best practices, and encourage communication between academia and society. Additionally, the project aims to raise women's understanding of data protection in a broader social context.
Within the framework of the WISEC Academy, a comprehensive intensive learning program will be organized for women from different segments (for students, general public, specialists with IT background/education) in the field of cyber security, based on the experience of the EU. Cybersecurity trainings will also be held for women from the regions to increase awareness of data security issues. The main focus of the events will be on students and general public. The project will target not only the host institution but will cover a wider and diverse spread of students and motivated women from public.
The project has the potential to drive innovation and tackle cyber issues with limited resources for businesses, organizations, and society as a whole. Both the business and government sectors require a reliable source of highly skilled and knowledgeable employees. Without doubts, the WISEC Academy will be a resounding success and will elicit public support, as education is a highly relevant social issue, especially in terms of advancing gender equality in the nation.
The project has the next specific objectives:
▪ Review of the EU’s best experience in learning and teaching cyber security and data protection;
▪ Development specialized cyber security academy for women (for each target group – general public, students, women with IT background/education) – WISEC Academy;
▪ Development of online cybersecurity trainings for women from regions especially on cybersecurity and personal data protection in accordance with EU standards;
▪ Enhance the level of women's education in cybersecurity and data protection in Georgia and produce highly qualified women in IT.