ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩო საქართველოში, აცხადებს მიღებას ამერიკის ინსტიტუტების შესწავლის პროგრამაზე სტუდენტებისთვის.
პროგრამის ფარგლებში, შერჩეული მონაწილეები 2024 წლის ზაფხულში 4-5 კვირას გაატარებენ ამერიკის შეერთებულ შტატებში.
მოკლევადიანი პროგრამის მიზანია შეერთებული შტატების შესახებ ცოდნისა და ლიდერული უნარების გაღრმავება.
- სააპლიკაციო ფორმა Word-ის ფორმატში;
- ნიშნების ფურცელი (მე-2, მე-3 კურსის სტუდენტებისთვის), პირველი კურსის სტუდენტებს შეუძლიათ წარადგინონ შუალედური გამოცდის შედეგები (PDF ფორმატში);
- სარეკომენდაციო წერილი ინგლისურ ენაზე უნივერსიტეტის პროფესორისგან (ხელმოწერილი, PDF ფორმატში).
გთხოვთ, დოკუმენტები გაგზავნოთ არაუგვიანეს 2023 წლის 30 ნოემბრისა შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე: TbilisiExchanges@state.go დანიშნულებაში მიუთითეთ „2024 SUSI for students”.

2024 Study of the United States Summer Institute (SUSI)
The U.S Embassy in Tbilisi is pleased to announce the 2024 Study of the U.S. Institute (SUSI) for Student Leaders on Civic Engagement. The five-week program will take place with a U.S. university in summer of 2024.
Please send the following documents by email to TbilisiExchanges@state.gov with the subject line “2024 SUSI for Students”:
• Completed application, saved in Microsoft Word format, applications saved in PDF format will not be accepted;
• The latest university transcript available for 2nd and 3rd-year students; 1st-year students can provide 1st-semester midterm exam results (in PDF format);
• One recommendation letter from a university professor signed (in PDF format).
Candidates nominated for this program should be between 18 and 25 years of age.
All participant costs will be covered, including program administration; international and domestic
travel and ground transportation; visa travel; book, cultural, mailing and incidental allowances; and