კავკასიის უნივერსიტეტის დელეგაცია, უნივერსიტეტის პრეზიდენტის, კახა შენგელიას ხელმძღვანელობით, მონაწილეობდა საერთაშორისო საგანმანათლებლო გამოფენაში APAIE 2025, რომელიც ინდოეთის დედაქალაქ ნიუ-დელიში გაიმართა.
ერთ-ერთ ყველაზე მასშტაბურ საგანმანათლებლო ღონისძიებაზე კავკასიის უნივერსიტეტი წარმოადგინეს ირენა მელუამ, ვიცე-პრეზიდენტმა ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით და ქეთევან კარბაიამ, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორმა, უნივერსიტეტის პრეზიდენტთან ერთად.
უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა გამართეს შეხვედრები სხვადასხვა ფორმატში, სადაც განიხილეს არსებული პარტნიორობის გაღრმავებისა და ახალი თანამშრომლობების შესაძლებლობები უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებთან.
ვიზიტის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ, ხელი მოაწერა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს აზიისა და წყნარი ოკეანის ტექნოლოგიებისა და ინოვაციების უნივერსიტეტთან (Asia-Pacific University of Technology and Innovation). შეთანხმებას პარტნიორი უნივერსიტეტის მხრიდან ხელი მოაწერა ვიცე-კანცლერმა. აღნიშნული თანამშრომლობა ხელს შეუწყობს უნივერსიტეტებს შორის სხვადასხვა სახის პროგრამებისა და პროექტების განხორციელებას.
აღსანიშნავია, რომ APAIE 2025-ს ორგანიზება გაუწია აზიისა და წყნარი ოკეანის საერთაშორისო განათლების ასოციაციამ. მისი მიზანი იყო გლობალური საგანმანათლებლო საზოგადოების დაკავშირება და ახალი შესაძლებლობების წახალისება. გამოფენას 60-ზე მეტი ქვეყნის 2,500-ზე მეტი მონაწილე ესწრებოდა.

A delegation from Caucasus University, led by University President Kakha Shengelia, participated in the APAIE 2025 international education exhibition, held in New Delhi, India.
At one of the most significant educational events in the region, Caucasus University was represented by Irena Melua, Vice President for Internationalization, and Ketevan Karbaia, Director of the International Relations Department, alongside the University President.
University representatives held meetings in various formats to discuss opportunities for strengthening existing partnerships and establishing new collaborations with higher education institutions.
As part of the visit, Caucasus University President Kakha Shengelia signed a Memorandum of Understanding with the Asia-Pacific University of Technology and Innovation. The agreement was signed on behalf of the partner university by its Vice-Chancellor. This collaboration aims to facilitate the implementation of various academic programs and joint projects between the two institutions.
Notably, APAIE 2025 was organized by the Asia-Pacific Association for International Education. Its mission was to connect the global educational community and foster new opportunities. This year, the exhibition welcomed more than 2,500 participants from over 60 countries