გდანსკის უნივერსიტეტის პროფესორის ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
6-10 ივნისს, საერთაშორისო  ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტმა,  Erasmus+ ის აკადემიური პერსონალის მობილობის ფარგლებში, გდანსკის უნივერსიტეტის, პოლონეთი (University of Gdansk, Poland) პროფესორს, პჟემისლავ ბორკოვსკის უმასპინძლა. ლექციები დაიგეგმა ბიზნესის სკოლის საბაკალავრო საფეხურის სტუდენტებთან, კერძოდ პროფესორ დავით ასლანიშვილის სალექციო კურსისფინანსური ბაზრები და ინსტიტუტები“ – ის ფარგლებში
გდანსკის უნივერსიტეტი, Erasmus+ ის კრედიტ მობილობის პროგრამის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის სტრატეგიული პარტნიორია პოლონეთში. უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებული ინსტიტუციური თანამშრომლობის ხელშეკრულება მიზნად ისახავს, ბიზნესისა და ეკონომიკის ფაკულტეტებს შორის პროფესორების მობილობის ხელშეწყობას და ასევე კვლევითი მიმართულებით თანამშრომლობის გაღრმავებას.

On June 6-10, International Relations and Projects Department of Caucasus University hosted Erasmus+ teaching mobility of Professor Przemyslaw Borkowski from University of Gdansk, Poland. Teaching hours were planned with the Undergraduate level students of Caucasus School of Business, more precisely, withing the study course of Prof. Davit Aslanishvili in “Financial Markets and Institutions”.
University of Gdansk is the strategic partner of Caucasus University in Poland within the Erasmus+ International Credit Mobility Program. The institutional agreement signed between universities aims to facilitate mobility of academic personnel from faculties of business and economics, as well as, to deepen partnership in research area.