17 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტში საერთაშორისო კვირეულის ოფიციალური გახსნის ღონისძიება გაიმართა.
უნივერსიტეტი საერთაშორისო კვირეულის ფარგლებში 17-21 მარტს, 20-ზე მეტ აკადემიურ და ადმინისტრაციულ პერსონალს მასპინძლობს მსოფლიოს 15-მდე პარტნიორი საგანმანათლებლო დაწესებულებიდან.
აღსანიშნავია, რომ კავკასიის უნივერსიტეტის მიერ განხორციელებული საერთაშორისო კვირეული მოიცავს, როგორც სესიებს ერთობლივი/ორმაგი ხარისხის პროგრამების ინიცირებისა და განხორციელების მეთოდოლოგიის, საერთაშორისო პროექტების, საერთაშორისო აკრედიტაციების, მდგრადი გარემოს შესწავლის კვლევის შესახებ, ასევე რელევანტურ ფაკულტეტებთან გათვალისწინებულ სალექციო საათებს პარტნიორი უნივერსიტეტების პროფესორების მონაწილეობით და უნივერსიტეტის ადმინისტრაციულ პერსონალთან ინდივიდუალურ შეხვედრებს.

On March 17, the official opening event of the international Staff Week was held at the Caucasus University.
On March 17-21, Caucasus University will host more than 20 academic and administrative personnel from 15 Partner Universities as part of the International Staff Week.
It should be noted that the international week implemented by the Caucasus University includes sessions methodology of initiating and implementing joiunt/double programs, international projects, international accreditations, research on sustainable environment studies, as well as lecture hours with relevant faculties with the participation of professors from partner universities and individual meetings with the university's administrative staff.