LCC საერთაშორისო უნივერსიტეტის პროფესორის ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
13-17 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა, ერაზმუს+ აკადემიური პერსონალის მობილობის ფარგლებში, LCC-ის საერთაშორისო უნივერსიტეტის, ლიეტუვა (LCC International University, Lithuania) პროფესორს, ლიზა გიბსონს უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, გაცნობითი შეხვედრა შედგა კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენლებთან. შეხვედრის მსვლელობისას, მხარეებმა ისაუბრეს უნივერსიტეტებს შორის არსებულ თანამშრომლობაზე, ასევე, დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა ლექტორს გააცნეს ინფორმაცია უნივერსიტეტში მოქმედი სასწავლო პროგრამების, საერთაშორისო პროგრამებისა და მიღწევების შესახებ.
მობილობის ფარგლებში ასევე დაიგეგმა სალექციო საათები;  პროფესორ გიბსონს უმასპინძლეს კავკასიის სამართლის სკოლამ, სალექციო კურსის „საერთაშორისო სამართალი “ფარგლებში; ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლამ, სალექციო კურსების „ევროკავშირის გაფართოება აღმოსავლეთით „ და „საერთაშორისო ორგანიზაციების“ ფარგლებში.
ასევე, კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლის სტუდენტებს პროფესორმა გიფსონმა შესთავაზა საჯარო ლექცია „ტერორიზმიდან ტრიუმფამდე: როგორ შეიძლება იქცეს პირადი დანაკარგი გლობალური მშვიდობის პლატფორმად“თემაზე.
LCC-ის საერთაშორისო უნივერსიტეტი ერაზმუს+ საერთაშორისო კრედიტ მობილობის პროექტის ფარგლებში კავკასიის უნივერსიტეტის ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი პარტნიორია ლიეტუვაში. აღსანიშნავია, რომ უნივერსიტეტებს შორის არსებული თანამშრომლობის ფარგლებში არაერთი მობილობა განხორციელდა კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებისა და აკადემიური პერსონალის მონაწილეობით.

On March 13-17, International Relations Department of Caucasus University hosted Erasmus+ Teaching mobility visit of Prof. Lisa Gibson from LCC International University, Lithuania.
During the visit, teaching hours were planned and Prof. Gibson was hosted by Caucasus School of Law, within the “International Law” class; by Caucasus School of Humanities and Social Sciences, within the classes of “Eastern Enlargement of the European Union” and “International Organizations”. Apart from this, Prof. Lisa Gibson delivered open seminar on “From Terrorism to Triumph: How personal loss can be a platform for global peacemaking” for the students of Caucasus School of Governance.
LCC International University is an important partner of Caucasus University in the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility program in Lithuania. It should be noted that within the partnership between the Universities, numerous mobilities have been implemented with the involvement of students and professors.