პროფესორ თენგიზ ვერულავას ნაშრომი სკოპუსის ბაზაში ინდექსირებულ ევროპულ ჟურნალში გამოქვეყნდა
გავლენიან საერთაშორისო რეფერირებად ჟურნალში „Archives of the Balkan Medical Union“ გამოქვეყნდა კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორ თენგიზ ვერულავას ნაშრომი “The patients’ trust in family physicians: Influencing factors and benefits”.
პროფესორი თენგიზ ვერულავა მელბურნის ტექნოლოგიების სამეფო უნივერსიტეტის საპატიო პროფესორი გახდა
კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორი თენგიზ ვერულავა მელბურნის ტექნოლოგიების სამეფო უნივერსიტეტის (RMIT University) ჯანმრთელობისა და ბიოსამედიცინო მეცნიერებათა სკოლის საპატიო პროფესორად აირჩიეს.
მედიცინის სკოლის პროფესორი შინაგანი მედიცინის საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციაზე
კავკასიის უნივერსიტეტის მედიცინის სკოლის აფლირებული, ასოცირებული პროფესორი, ნათია ქათამაძე იმყოფებოდა შინაგანი მედიცინის საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციაზე  (ECIM2025), რომელიც გახლავთ სამედიცინო საზოგადოების ერთ-ერთი მასშტაბური საერთაშორისო ღონისძიება.
ჟურნალის „ჯანდაცვის პოლიტიკა, ეკონომიკა და სოციოლოგია“ ახალი ნომრის პრეზენტაცია
11 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტის წიგნის მაღაზია ,,ლიბრარეა"-ში გაიმართა საერთაშორისო სამეცნიერო რეცენზირებადი ჟურნალის „ჯანდაცვის პოლიტიკა, ეკონომიკა და სოციოლოგია“ მე-8 (2) ნომრის პრეზენტაცია.
CMS-ის კურსდამთავრებულებმა FMGE-ის გამოცდა წარმატებით ჩააბარეს
კავკასიის უნივერსიტეტის დიპლომირებული მედიკოსის ერთსაფეხურიანი ინგლისურენოვანი პროგრამის კურსდამთავრებულებმა წარმატებით ჩააბარეს ინდოეთის  სამედიცინო საკვალიფიკაციო გამოცდა (FMGE).
კავკასიის უნივერსიტეტის ნაშრომი სკოპუსის ბაზაში ინდექსირებულ საერთაშორისო ჟურნალში გამოქვეყნდა
გავლენიან საერთაშორისო რეფერირებად ჟურნალში „Al-Kindy College Medical Journal“ გამოქვეყნდა კავკასიის უნივერსიტეტში ჩატარებული კვლევის შედეგები “Pregnant Mothers’ Knowledge, Attitude, and Practice Towards Prevention of Iron Deficiency Anemia in Georgia”.
ქართულ-ოსური ურთიერთობების განვითარებისადმი მიძღვნილი საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია
12 ნოემბერს, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში გაიმართა X საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია "ქართულ-ოსური ურთიერთობების განვითარების პერსპექტივები".
თენგიზ ვერულავას და რევაზ ჯორბენაძის წიგნის პრეზენტაცია
24 ოქტომბერს, გაიმართა თენგიზ ვერულავას და რევაზ ჯორბენაძის წიგნის „დიაგნოზით შეჭიდული ჯგუფებით საავადმყოფოების დაფინანსება: მსოფლიო გამოცდილება და რეკომენდაციები საქართველოსთვის“ პრეზენტაცია.
კავკასიის უნივერსიტეტის კვლევის შედეგების პრეზენტაცია საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციაზე
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნულ არქივში, 10 ოქტომბერს გაიმართა IX საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია "არქივთმცოდნეობა, წყაროთმცოდნეობა, ტენდენციები და გამოწვევები". სამდღიან კონფერენციაში 200-მდე ქართველი და უცხოელი მეცნიერი და მკვლევარი მონაწილეობს.
ზურაბ ტყეშელაშვილის ვორკშოპი ორთოპედიაზე
2 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის მედიცინის სკოლას ესტუმრნენ  ექიმი-რეზიდენტი, ორთოპედ-ტრავმატოლოგი, ზურაბ ტყეშელაშვილი და ზოგადი ქირურგიის უმცროსი ექიმი, ალექსანდრე ლაღიძე.