ვაკანსიები კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორის, ასოცირებული პროფესორის და ასისტენტ-პროფესორის პოზიციაზე
17 სექტემბერი 2021
კავკასიის უნივერსიტეტი, კავკასიის მედიცინის სკოლა (CMS) აცხადებს კონკურსს პროფესორის (10 ვაკანტური ადგილი) ასოცირებული პროფესორის (17 ვაკანტური ადგილი) და ასისტენტ-პროფესორის (10 ვაკანტური ადგილი) აკადემიური თანამდებობის დასაკავებლად, შემდეგ მიმართულებებზე:
• ბაზისური ბიოსამედიცინო მიმართულება
• ქირურია
• შინაგანი სნეულებები
• მეან-გინეკოლოგია, დერმატო-ვენეროლოგია
პროფესორი (10 ვაკანტური ადგილი)
ბაზისური ბიოსამედიცინო მიმართულება  - 3 ვაკანტური ადგილი
ქირურია - 3 ვაკანტური ადგილი
შინაგანი სნეულებები - 1 ვაკანტური ადგილი
მეან-გინეკოლოგია, დერმატო-ვენეროლოგია- 2 ვაკანტური ადგილი
ასოცირებული პროფესორი  (17 ვაკანტური ადგილი)
ბაზისური ბიოსამედიცინო მიმართულება  - 5 ვაკანტური ადგილი
ქირურია - 5 ვაკანტური ადგილი
შინაგანი სნეულებები - 5 ვაკანტური ადგილი
ასისტენტ-პროფესორი  (10 ვაკტური ადგილი)
შინაგანი სნეულებები - 3 ვაკანტური ადგილი
მეან-გინეკოლოგია, დერმატო-ვენეროლოგია- 1 ვაკანტური ადგილი
პროფესორად 6 წლის ვადით აირჩევა შესაბამის დარგში დოქტორის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხის მქონე პირი, რომელსაც აქვს სამეცნიერო-პედაგოგიური მუშაობის არანაკლებ 6 წლიანი გამოცდილება. კლინიკური საგნების შემთხვევაში კლინიკური პროფილით მუშაობის არანაკლებ 9 წლიანი გამოცდილება
ასოცირებულ პროფესორად 3 წლის ვადით აირჩევა შესაბამის დარგში დოქტორის აკადემიური ან მასთან გათანაბრებული ხარისხის მქონე პირი, რომელსაც აქვს სამეცნიერო-პედაგოგიური მუშაობის არანაკლებ 3 წლიანი გამოცდილება. კლინიკური საგნების შემთხვევაში კლინიკური პროფილით მუშაობის არანაკლებ 5 წლიანი გამოცდილება
ასისტენტ-პროფესორად 3 წლის ვადით აირჩევა შესაბამის დარგში დოქტორის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხის მქონე პირი რომელსაც აქვს შესაბამის დარგში არანაკლებ 2 წლიანი პრაქტიკული გამოცდილება. კლინიკური საგნების შემთხვევაში კლინიკური პროფილით მუშაობის არანაკლებ 3 წლიანი გამოცდილება

Vacancies for the position of Professor, Associate Professor and Assistant Professor at Caucasus University
17 September 2021
Caucasus School of Medicine (CMS) is announcing a vacancy for the position of Professor (10 Vacancies), Associate Professor (17 Vacancies) and Assistant Professor (10 Vacancies) in the following areas:
• Basic biomedical direction
• Surgery
• Internal diseases
• Obstetrics-gynecology, dermato-venereology
Professor (10 vacancies)
Basic biomedical direction - 3 vacancies
• Surgery - 3 vacancies
• Internal diseases - 1 vacancy
• Obstetrics-gynecology, dermato-venereology - 2 vacancies
Associate Professor (17 Vacancies)
• Basic biomedical direction - 5 vacancies
• Surgery- 5 vacancies
• Internal diseases - 5 vacancies
Assistant Professor (10 vacancies)
• Basic biomedical direction - 3 vacancies
• Internal diseases - 3 vacancies
• Obstetrics-gynecology, dermato-venereology - 1 vacancy
A person with a doctoral degree or an equivalent academic degree in the relevant field, who has at least 6 years of scientific-pedagogical work experience, will be selected as a Professor for a term of 6 years. At least 9 years of experience working with a clinical profile in the case of clinical subjects.
A person with doctoral degree or an equivalent academic degree in the relevant field with at least 3 years of scientific-pedagogical work experience will be selected as an Associate Professor for a term of 3 years. At least 5 years of experience working with a clinical profile in the case of clinical subjects.
A person with a doctorate or an equivalent academic degree with at least 2 years of practical experience in the relevant field will be selected as an assistant professor for a term of 3 years. At least 3 years of experience working with a clinical profile in the case of clinical subjects.
• Information about the candidate/doctoral and master topic (topic title, field, direction);
• Full information about articles, books, monographs or other scientific works, including: title of the paper, place of publication, date, number of pages and title of the publisher, as well as copies of the cover of the paper (data from the last 5 (five) years are especially important for the competition) (If any);