21-23 მარტს, კავკასიის მედიის სკოლის პროექტის "CSM ახალგაზრდების მედია წიგნიერებისთვის" ფარგლებში, V ფინალური სესია გაიმართა.
მოზარდებმა შეისწავლეს, თუ როგორ გახდნენ მედიის ყურადღებიანი მომხმარებლები: როგორ გაარჩიონ ნამდვილი ინფორმაცია ტყუილისგან, როგორ გადაამოწმონ ფაქტები, როგორ იყვნენ აქტიური და ინფორმირებული მოქალაქეები; ასევე, ახალგაზრდებმა განივითარეს ახალი ამბის გადმოცემის, სოციალურ ქსელებში საკუთარი გვერდების მართვისა და კამერის წინ არგუმენტირებულად საუბრის უნარ-ჩვევები.
მედია წიგნიერების პროექტი 6 თვიანი იყო. სესიები იმართებოდა თვეში ერთხელ. ამ დროის განმავლობაში მასში მონაწილეობა მიიღო 75-მა ახალგაზრდამ, მთელი საქართველოდან: ბათუმიდან, ფოთიდან, ქობულეთიდან, ახალციხიდან, გორიდან და თბილისიდან.
პროექტს მასპინძლობდა კავკასიის მედიის სკოლა და მისი დეკანი, ნინო ჟიჟილაშვილი. ტრენერები - მედიისა და კომუნიკაციების სფეროს ფართო პროფილის სპეციალისტები - სოფო კვინტრაძე, სალომე უგულავა და ბექა ადამაშვილი. პროექტში ჩართულები იყვნენ CSM-ის სტუდენტები. მისი დონორი იყო აშშ-ს სახელმწიფო დეპარტამენტი.

On March 21-23, in the framework of the project of Caucasus School of Media - CSM Youth for Media Literacy - the fifth and final training session was held.
The participants learned how to become attentive media users: how to tell apart real information from fake news, how to check facts, how to be active and informed civilians; The participants also developed skills necessary to convey news; skills for creating and managing their own online pages and skills of argumentatively speaking in front of the camera.
The project was active for 6 months. Sessions were held once a month and in total hosted 75 young people from all over Georgia: Batumi, Poti, Kobuleti, Akhaltsikhe, Gori and Tbilisi.
The project was hosted by Caucasus School of Media and its Dean, Ms. Nino Zhizhilashvili. Trainers – wide profile specialists in the field of media and communication – Ms. Sopho Kvintaradze, Ms. Salome Ugulava and Mr. Beka Adamashvili. Students of CSM were also involved in the project. Project donor – the U.S. State Department