კავკასიის უნივერსიტეტის ომბუდსმენმა თანამშრომლებთან ტრენინგი გამართა
30  ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის ომბუდსმენმა თანამშრომლებთან ტრენინგი გამართა. სალომე კუჭუხიძემ თანამშრომლებს ომბუდსმენის ოფისის შესახებ პრეზენტაცია წარუდგინა და მისი მუშაობის სპეციფიკა გააცნო.
თანამშრომლებმა ინფორმაცია მიიღეს, რატომაა მნიშვნელოვანი ომბუდსმენის ჩართულობა უნივერსიტეტში, როგორ უნდა დაუკავშირდნენ მას, რა შედის მის ვალდებულებებში და, ასევე, როგორ განისაზღვრება სტუდენტთა კონსულტირებისა და დახმარების სფეროები.
ომბუდსმენის ოფისი, კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტთა კონსულტირების, დახმარების, სტუდენტების ინტერესებისა და უფლებების დაცვის, მათი დარღვევის ფაქტების გამოვლენისა და დარღვეული უფლების აღდგენის ხელშეწყობის მიზნებისათვის, ევროპელ პარტნიორებთან თანამშრომლობისა და საგრანტო პროექტ AESOP-ის (Advocacy Establishment for Students through Ombudsman Position) ფარგლებში დაარსდა.

THE OMBUDSMAN OF CAUCASUS UNIVERSITY MEETS THE STAFF
On October 30, the ombudsman of Caucasus University Dr. Salome Kuchukhidze conducted a training for the staff. She held a presentation about the ombudsman’s office and introduced the staff to the specifics of her work.
She briefed the staff about the ombudsman’s role and explained why her involvement in the university is important, how to contact her, what her obligations imply and how she can help and assist.
The Ombudsman's office was established for counseling, aiding, defending the student’ interests and rights; for showcasing violations of any kind and restoring their rights. The office was established within the framework of European partners as well as grant project Eramus + grant project AESOP (Advocacy Establishment for Students through Ombudsman Position).