2025 წლის, 13 მარტს, ჩატარდა კავკასიის უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის ჟან მონეს კათედრის „ევროპის კავშირი მშვიდობის, კეთილდღეობისა და უსაფრთხოებისათვის“ EU-PPS მორიგი საორგანიზაციო შეხვედრა, რომელშიც მონაწილეობდნენ კათედრის პროფესორი გურანდა ჭელიძე და კათედრის გუნდის წევრი, ჟან მონეს პროფესორი ეკატერინე ქარდავა.
შეხვედრაზე იმსჯელეს 2024/2025 სასწავლო წლის გაზაფხულის სემესტრიდან EU-PPS კათედრის სალექციო კურსებზე - “ევროკავშირის გაფართოება აღმოსავლეთით”, “ევროკავშირის გაფართოება, სამეზობლო და პარტნიორობის პოლიტიკა” (პროფ. გ.ჭელიძე), “ევროკავშირის სოციალური და ეკონომიკური პოლიტიკა” (პროფ. ე. ქარდავა); სწავლების პროცესის, შემოდგომის სემესტრში მომზადებული და დამტკიცებული სილაბუსების სასწავლო პროგრამის მოთხოვნებთან და სტუდენტთა ინტერესებთან შესაბამისობის შესახებ.
კათედრაზე ასევე იმსჯელეს და დადებითად შეაფასეს მიმდინარე წლის თებერვალ-მარტში მომზადებული რამდენიმე ტრენინგ-მოდული:
- საკვირაო სკოლისათვის - “თანამედროვე საერთაშორისო გამოწვევები და საქართველოს ევროპეიზაცია” (პროფ. გ. ჭელიძე)
- აკადემიური პერსონალის ტერენინგებისათვის - “საგანმანათლებლო პროგრამების ევროპეიზაცია საქართველოში” (პროფ. გ. ჭელიძე)
2026 წლის ზაფხულის სკოლის ტრენინგ-მოდულები: “საქართველო-ევროკავშირის ურთიერთობების ქრონოლოგია და დინამიკა“ (პროფ. გ, ჭელიძე) და “ევროკავშირის ახალი გაფართოება (გაფართოების ზოგადი პოლიტიკა და 2023-2024 წლების პაკეტები)” (პროფ. ე. ქარდავა).

On 13 March, implementation meeting of the EU-PPS Jean Monnet Chair of the School of Humanities and Social Sciences at Caucasus University were held. Jean Monnet Professors - Guranda Tchelidze, Chairs Professor and EU-PPS Chairs team member, Ekaterine Kardava attended the meeting.
The meeting discussed the teaching process at the EU-PPS Jean Monnet Chairs lecture courses starting from the spring semester of the 2024/2025 academic year (EU Eastward Enlargement; EU Enlargement, Neighborhood and Partnership Policy (Prof. G. Tchelidze); EU Social and economic policy (Prof. E. Kardava), the compliance of the syllabi prepared and approved in the fall semester with the requirements of the curriculum and the interests of students.
The meeting also discussed and positively evaluated several training modules prepared in February-March of this year:
- For Sunday School - “Current International Challenges and Europeanization of Georgia” (Prof. G. Chelidze)
- For Academic Staff Training - “Europeanization of Educational Programms in Georgia” (Prof. G. Chelidze)
- 2026 Summer School Training Module - “Chronology and Dynamics of Georgia-EU relations” (Prof. G. Chelidze) and “The New Enlargement of the European Union (general enlargement policy and packages for 2023-2024)” (Prof. E. Kardava).