24-30 აგვისტოს, კავკასიის უნივრსიტეტის პროფესორი მამუკა ანდღულაძე და კავკასიის სახელმწიფო მართვისა და მედიის სკოლის სტუდენტები - ნანა ინასარიძე და ელენე ბარჯაძე, გერმანიის განათლებისა და კვლევის ფედერალური სამინისტროს მიერ დაფინანსებული პროექტის - "მედია განათლებისა და პოლიტიკური დიალოგის პერსპექტივების ცვლილება" ფარგლებში, სამუშაო შეხვედრაზე იმყოფებონენ ქალაქ ოდესაში, უკრაინაში.
შეხვედრის მთავარი მიზანი გახლდათ პროექტის მონაწილე ქვეყნებში (გერმანია, საქართველო, სომხეთი, უკრაინა) არსებული პოლიტიკური და სოციალური მედიის პრობლემების განხილვა. შეხვედრის ფარგლებში მონაწილეები გადანაწილდნენ დებატების, აუდიო-ვიზუალურ და ფოტო/ბლოგის სამუშაო ჯგუფებში.
დებატ ჯგუფის მონაწილეებმა განიხილეს ისეთი საკითხები როგორიცაა: სიძულვილის ენა, კონფლიქტების გაშუქება მედიაში, ყალბი ინფორმაცია, რუსული პროპაგანდა საქართველოში, პროპაგანდა და მედია მფლობელები უკრაინაში.
აუდიო-ვიზუალურმა ჯგუფა მოამზადა ვიდეო მასალა ოდესაში არსებულ კულტურათა მრავალფეროვნებაზე, ხოლო ფოტო/ბლოგის ჯგუფმა შექმნა ფოტო მასალა, რომელშიც ასახულია ზემოხსენებული ორივე ჯგუფის სამუშაო პროცესი.

Workshop in the framework of the project - Changing Perspectives of Media Education and Political Dialogue
31 August 2018
On 24-30th of August, in the framework of the project – Changing Perspectives of Media Education and Political Dialogue, funded by the Federal Foreign Office of Germany, workshop was held in Odessa, Ukraine. On behalf of Caucasus University, Prof. Andguladze and students – Nana Inasaridze and Elene Barjadze have attended the above-mentioned workshop.
Debate group was discussing the following issue: no hate speech, reporting conflicts, fake news, Russian propaganda in Georgia, propaganda and media owners in Ukraine.
Audio-visual group have prepared video about cultural diversity in Odessa. Regarding Blog group, they have created the documentary of the project in an internet-blog.