კავკასიის უნივერსიტეტის მესამე მისიის ტრენინგი
13-14 ივნისს, ERASMUS+-ის ინსტიტუციური განვითარების პროექტის - ,,უნივერსიტეტების როლი რეგიონის განვითარებაში“ (Role of Universities in the Regional Development - RURD) ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში   უნივერსიტეტის მესამე მისიის LLL ტრენინგ კურსები ჩატარდა.
ტრენინგებს უძღვებოდა კავკასიის უნივერსიტეტის ბიზნესის სკოლის ასოცირებული პროფესორი, კვლევისა და მონაცემთა ანალიზის სამსახურის უფროსი მაცაცო ტეფნაძე. ტრენინგებში მონაწილეობა მიიღეს უნივერსიტეტის ადმინისტრაციულმა და აკადემიურმა პერსონალმა.
ტრენინგის თემატიკა მოიცავდა ისეთ საკითხებს, როგორიცაა საუნივერსიტეტო სწავლებისა და კვლევის პროცესის გაფართოება უნივერსიტეტის მესამე მისიის კონტექსტში, აკადემიური ცოდნის და კვლევების კომერციალიზაცია, მესამე მისიის აქტივობების ეფექტურობის შეფასების მეთოდები და უნივერსიტეტის საზოგადოებრივი ჩართულობის მნიშვნელობა ქვეყნის სოციალურ- ეკონომიკური და კულტურული განვითარების პროცესებში.  ტრენინგზე განიხილეს დაკავშირებულ მხარეთა (ბიზნესი, აკადემია, სამთავრობო სექტორის) ჩართულობის მექანიზმები, და დასახელდა ის პრიორიტეტული მიმართულებები, რომლებიც საფუძვლად უდევს ევროკავშირის ქვეყნებში უნივერსიტეტის მესამე მისიის პროექტებს, მათ შორის გაეროს 2030 წლის მდგრადი განვითარების დღის წესრიგი.

Training on the Third Mission of Caucasus University (LLL Training Course)
On June 13-14, within the framework of the Erasmus+ CBHE Project “Role of Universities” (RURD), the conference hall of Caucasus University hosted a one-day LLL Training Courses for the third mission of the university.
Trainings were led by Matsatso Tepnadze, Associate Professor at the Caucasus University School of Business, Head of Research and Data Analysis. Administrative and Academic staff members of the university participated in the trainings.
The proposed training concerned the increasing need to produce, transfer and commercially exploit viable research findings, that progressively lead universities to rethink their role in local national and international context they belong to.  Universities engaged in third mission activities are becoming engines that contribute to the social, economic and cultural development of the regions in which they operate. In this process, the concepts of entrepreneurial university, market forces, commodification and commercialization of academic knowledge, partnership formats between government, academia and industry play central role to find areas of mutual interest. The trainings, which have been organized for the University administrative and academic staff, disclosed the top priority areas behind the University's third mission projects in the EU, including the UN 2030 Sustainable Development Agenda.