კავკასიის უნივერსიტეტის წარმომადგენლები ეთიკის პროექტის კონსორციუმის მესამე საერთაშორისო შეხვედრაზე
3–4 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის დელეგაცია მონაწილეობდა ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროექტის „კვლევის კეთილსინდისიერება და ეთიკა ქართულ უნივერსიტეტებში“ კონსორციუმის მენეჯმენტის მესამე საერთაშორისო შეხვედრაში, რომელსაც მასარიკის უნივერსიტეტი (ბრნო, ჩეხეთი) მასპინძლობდა.
სამუშაო ვიზიტში მონაწილეობდნენ კვლევის ხელშეწყობის დეპარტამენტის დირექტორი დავით წიკლაური, აკადემიური წერის ცენტრის ხელმძღვანელი თამარ ჩოკორაია და პროექტების მართვის დეპარტამენტის დირექტორი აკაკი კაპანაძე.
შეხვედრის ფარგლებში კავკასიის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა წარადგინეს მოხსენებები და აქტიურად ჩაერთვნენ სამუშაო ჯგუფების საქმიანობაში. თამარ ჩოკორაიამ კონსორციუმის დისემინაციის ანგარიში წარმოადგინა, სადაც მიმოიხილა უკვე შესრულებული და დაგეგმილი აქტივობები. აკაკი კაპანაძემ დეტალურად ისაუბრა პროექტის ფარგლებში განხორციელებულ ინიციატივებზე, მათ შორის კვლევის ეთიკის მოდულის პილოტირების, ტრენინგების, კვლევის კომიტეტის მუშაობისა და პოლიტიკის დოკუმენტის შემუშავების საკითხებზე. დავით წიკლაური მონაწილეობდა მომდევნო წლის აქტივობების დაგეგმვის პროცესში და პარტნიორებთან ერთად განიხილა მათი განხორციელების გზები.

On September 3–4, a delegation from Caucasus University participated in the third international management meeting of the EU-funded project “Research Integrity and Ethics in Georgian Universities”, hosted by Masaryk University (Brno, Czech Republic).
The delegation included David Tsiklauri, Director of the Research Support Department; Tamar Chokoraia, Head of the Academic Writing Center and Akaki Kapanadze, Director of the Project Management Department.
During the meeting, Caucasus University representatives delivered presentations and actively engaged in the work of the project’s working groups. Tamar Chokoraia presented the consortium’s dissemination report, outlining both completed and planned activities. Akaki Kapanadze provided detailed information on the project's initiatives, including the piloting of the Research Ethics module, training sessions, the activities of the Research Committee, and the development of a policy document. David Tsiklauri participated in the planning process for next year's activities, discussing ways to ensure their effective implementation with partners.