21-26 ნოემბერს, ევროკავშირის Erasmus+ პროექტის „მესამე მისიის ხარისხის და შესაბამისობის გაძლიერება საქართველოს უნივერსიტეტებში (SQUARE)“ფარგლებში, პროექტის ქართველ პარტნიორებს ტურკუს უნივერსიტეტმა უმასპინძლა. კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან, შეხვედრებს ესწრებოდა პროექტების მართვის დეპარტამენტის დირექტორი, აკაკი კაპანაძე.
ვიზიტის ფარგლებში, ტურკუს უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა პროექტში ჩართულ ქართველ პარტნიორებს გაუზიარეს ინფორმაცია ტურკუს უნივერსიტეტის ხედვების შესახებ სამეწარმეო უნივერსიტეტის ცნებასთან დაკავშირებით, აგრეთვე მესამე მისიის ფარგლებში ტურკუს უნივერსიტეტის ფაკულტეტებს შორის არსებულ თანამშრომლობასთან დაკავშირებით. პროექტის პარტნიორები ასევე ეწვივნენ ტურკუს უნივერსიტეტში მოქმედ ცენტრებს და სპეციალურ განყოფილებებს, როგორიცაა ტერიტორიული კვლევისა და განვითარების ცენტრი (Areal Research and Development Centre). ცენტრის დირექტორმა ტიმო ჰალტუნენმა მხარეებს წარუდგინა პრეზენტაცია ცენტრში მოქმედი მესამე მისიის სტრატეგიების შესახებ.
ვიზიტის ფარგლებში, ქართველი პარტნიორები ასევე დაესწრნენ ვორქშოპებს ისეთ საკითხებთან დაკავშირებით, როგორიცაა მესამე მისია სტრატეგიულ დონეზე ტურკუს უნივერსიტეტში, უნივერსიტეტის თანამშრომლობა მედია ინდუსტრიებთან და პოლიტიკის შემქმნელებთან და ტურკუს უნივერსიტეტის გამოცდილება და დაკვირვებები ამ მიმართულებით.

EU Erasmus + project, “Strengthening the Quality and Relevance of the Third Mission in Georgian Universities - SQUARE”, Meetings in Turku, Finland
10 December 2022
On November 21-26, within the framework of the Erasmus + project, - Strengthening the Quality and Relevance of the Third Mission in Georgian Universities - SQUARE”, University of Turku hosted Georgian partners. From Caucasus University, Director of Projects Management Department, Akaki Kapanadze participated in the meetings.
Within the framework of the visit, the representatives of the University of Turku shared information with the Georgian partners about the visions of the University of Turku regarding the concept of an Entrepreneurial University, as well as regarding the collaboration between the faculties of the University of Turku within the framework of the third mission. The project partners also visited Areal Research and Development Centre special unit at the University of Turku. Director of the center, Timo Halttunen, conducted a presentation about the 3M collaboration strategies at the center.
Georgian partners also attended workshops on the topics such as the third mission at the strategic level at the University of Turku, the university's cooperation with media industries and policymakers, and the experience and observations of the University of Turku in this regard.