22 ივლისს Zoom პლატფორმის მეშვეობით ჩატარდა პროექტის „ევროპული სწავლების სამკუთხედი“ (TEESS) სამუშაო ჯგუფის შეხვედრა. განიხილეს ორი ძირითადი საკითხი: პანდემიის პირობებში პროექტის ფარგლებში დაგეგმილ ღონისძიებებში განხორციელებული ცვლილების შედეგად გაწეული სამუშაოებისა და 2020/2021 სასწავლო წელს სკოლებში გასვლითი ღონისძიებების ჩატარების სავარაუდო გეგმის შესახებ.
შეხვედრაზე იმსჯელეს 2020 წლის 17 მარტის შემდეგ გაწული სამუშაოს შესახებ, რომელიც შეეხებოდა სასკოლო დამხმარე სახელმძღვანელოს მომზადებას. სახელმძღვანელოზე მუშაობა დასრულებულია. პროექტის ექსპერტებმა გაცვალეს მოსაზრებები ნაშრომის რედაქტირებასთან დაკავშირებით. გადაწყდა 2020/2021 სასწავლო წლის დასაწყისში სახელმძღვანელო განსახილველად და დასამტკიცებლად წარედგინოს საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს.
რაც შეეხება სკოლებში დაგეგმილი ვორქშოპების ჩატარებას, შეხვედრაზე აღინიშნა, რომ მიმდინარე მონაცემებით სასწავლო პროცესი სკოლებში განახლდება 2020 წლის 15 სექტემბრიდან, საგანმანათლებლო რესურს ცენტრები უკვე გეგმავენ სასწავლო პროცესს, მიმდინარეობს მოლაპარაკება ეთნიკური უმცირესობებით დასახლებული რაიონების საგანმანათლებლო რესურს ცენტრებთან ვორქშოპების ჩატარების თაობაზე განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს მიერ დაწესებული რეგულაციების შესაბამისად.
პროექტის ჯგუფი გამოთქვამს იმედს, რომ სასწავლო წელი დაიწყება შემუშავებული გეგმის შესაბამისად და პროექტით დაგეგმილი ვორქშოპები სკოლებში წარიმართება შეფერხების გარეშე.

On the 22nd of July, 2020 a ZOOM-meeting was held among the experts of the project “Triangle Effect of European Studies at schools” (TEESS). Two main topics were discussed during the meeting:
- About the change of activities performed in the agenda in the frames of the project due to the pandemic situation
- The plan of activities to be carried out in schools in 2020/2021 academic year
At the meeting there was discussed the activities performed since March 17, 2020, related to the preparation of school complementary textbook. The project experts finished working on textbook. They exchanged their opinions regarding editing the paperwork and decided to submit the textbook to the Ministry of Education, Science, Culture and Sports of Georgia for further editing and approval at the beginning of the 2020/2021 academic year.
As for the planned workshops in schools, considering the current situation, it was noted, that the educational process in schools will resume on September 15th, 2020, therefore, the educational resource centers are already planning the educational process.
The negotiations are being carried out with the Educational Resource Centers of the Ethnic Minority Regions to conduct workshops in accordance with regulations set by the Ministry of Education, Science, Culture and Sports.
The project team hopes that the Academic year will begin in accordance with the elaborated plan and the workshops will be held at schools without any delay.