დრეზდენის ტექნოლოგიური უნივერსიტეტის წარმომადგენლებთან სამუშაო შეხვედრა ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტში (HERD)
6 თებერვალი 2020
3-6 თებერვალს, დრეზდენის ტექნოლოგიური უნივერსიტეტის ევროპული პროექტების ცენტრის (European Project Center) წარმომადგენლებმა (Christian Gerhardts, Katja Böttcher) 4 დღის განმავლობაში სამუშაო შეხვედრები ჩაატარეს, საქართველოს პარტნიორი უნივერსიტეტის წარმომადგენლებისთვის, პროექტის Erasmus + ინსტიტუციური განვითარების პროექტის „საქართველოს უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების კვლევითი შესაძლებლობების განვითარება“ (Raising Research Capacity of Georgian HEIs through Developing R&D Units – HERD) ფარგლებში.
შეხვედრას ესწრებოდა კავკასიის უნივერსიტეტის კვლევის ხელშეწყობის დეპარტამენტის დირექტორი ნინო მაჩურიშვილი.
ვორკშოპის პირველ დღეს მონაწილეებს ცენტრის მიზნები, თემატიკა და მიდგომები გააცნეს. ღონისძიების  ბოლო დღეს კი-ევროპული პარტნიორი უნივერსიტეტების (კლერმონდის უნივერსიტეტი, კოტდაზურის უნივერსიტეტი) წარმომადგენლებმა სამუშაო შეხვედრის მონაწილეებს კვლევისა და განვითარების ერთეულების (R & D Units) სტრუქტურა.
ვორკშოპის ფარგლებში, მუშაობა მიმდინარეობდა ისეთ საკითხებზე, როგორებიცაა, პროექტის წარმატების განმაპირობებელი პარამეტრები და გარემოებები, ჰორიზონტ 2020-ის პროექტების კონკურსებში მონაწილეობა, კვლევითი ხელშეწყობის ერთეულების ხელშემწყობი ზოგადი პირობები, სტრუქტურა, ამოცანები და სტრატეგიები.

Work meeting with representatives of Technical University of Dresden at Ilia State University (HERD)
6 February 2020
On February 3-6, the representatives (Christian Gerhardts, Katja Böttcher) of the European Project Center of Technical University of Dresden held work meeting for 4 days for the representatives of Georgian partner universities, in the framework of the Erasmus + Institutional Development Project “Raising Research Capacity of Georgian HEIs through Developing R&D Units - HERD". The meetings were attended by Nino Machurishvili, Director of Research Facilitation Department of Caucasus University.
On the first day of the meetings the participants were introduced to the goals, topics and approaches of the center. On the last day of the meetings, representatives of European partner universities (University of Clermont, Nice Cote d'Azur University) introduced the structure of R&D Units to the participants of the meetings.
The meetings focused on topics such as project success parameters and circumstances, Horizon 2020 project competitions, general conditions, structure, objectives and strategies for supporting research units.