გაიცანით პრე-აქსელერაციის პროგრამა CUnicorn+ ის მენტორები:
- ბობ სმიტი - ჯორჯ ვაშინგტონის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ოფისის აღმასრულებელი დირექტორი, რომელსაც აქვს 30 წელზე მეტი გამოცდილება სტარტაპების განვითარებაში, ინვესტიციებსა და სამეწარმეო განათლებაში. გახლავთ რამდენიმე წარმატებული კომპანიის დამფუძნებელი და ასევე გახლავთ მენტორი და ტრენერი ეროვნულ პროგრამებში, მათ შორის NSF I-Corps-სა და ICAP-ში.
ჯორჯ ვაშინგტონის უნივერსიტეტში ხელმძღვანელობს საერთაშორისო სამეწარმეო ინიციატივებს, ქმნის და ახორციელებს ინოვაციურ პროგრამებს სტუდენტებისა და აკადემიური პერსონალისთვის და ავითარებს საერთაშორისო პარტნიორობებს, რომლებიც ხელს უწყობენ სტარტაპ ეკოსისტემების გაძლიერებას.
მისი საქმიანობა მნიშვნელოვნად უწყობს ხელს აკადემიას, ბიზნესსა და საჯარო სექტორს შორის თანამშრომლობას, რაც უნივერსიტეტს ინოვაციებისა და ეკონომიკური ზრდის მთავარ მამოძრავებელ ძალად აქცევს.
- კრის ბერი — გამოცდილი მეწარმე, აღმასრულებელი მენეჯერი და განათლების სფეროს წარმომადგენელი, რომელსაც 15 წელზე მეტი გამოცდილება აქვს საერთაშორისო ინოვაციებისა და მეწარმეობის მიმართულებით. არის US Market Access Center (USMAC)-ისა და Global Innovation Dojo-ს თანადამფუძნებელი და აღმასრულებელი დირექტორი, სადაც 82 ქვეყნის 5,000-ზე მეტ სტარტაპ დამფუძნებელთან ერთად მუშაობდა მათ სამეწარმეო პოტენციალის გაძლიერებაზე, კრიტიკული უნარების განვითარებასა და საერთაშორისო მასშტაბით ზრდაზე.
ამჟამად კრისი არის Kernel-ის სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე, რომლის მისიაა მცირე და მიკრო ბიზნესებისთვის ხელმისაწვდომი გახადოს საკრედიტო რესურსები გლობალური სამხრეთის ქვეყნებში, და UC Berkeley SCET-ის გლობალური ელჩი, რომელიც მსოფლიოში მეწარმეობის განათლების პოპულარიზაციას უწყობს ხელს.
მისი გამოცდილება მნიშვნელოვან როლს ასრულებს გლობალური ინოვაციური ეკოსისტემის განვითარებასა და მაღალი პოტენციალის მქონე მეწარმეების ზრდის ხელშეწყობაში.
- ირაკლი სვანიძე - კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის ხელმძღვანელის მოვალეობის შემსრულებელი.
მოწვეული ლექტორი კავკასიის უნივერსიტეტში მეწარმეობის მიმართულებით.
სტარტაპ გუნდების მენტორინგის 7+ წელი გამოცდილება მარკეტინგის, მენეჯმენტის და სტარტაპ ფინანსების მიმართულებით
სხვადასხვა სამეწარმეო ღონისძიებების, მათ შორის - პრე-აქსელერაციის, აქსელერაციის, ინკუბატორის, ბუთქემფების, ჰაკათონების, ადგილობრივი და საერთაშორისო პროექტების დაგეგმვისა და მართვის მრავალწლიანი გამოცდილება.
- ირო ცაგარეიშვილი - იროს აქვს ქართულ სტარტაპ ეკოსისტემაში მუშაობის, ისევე როგორც პროექტების მართვისა და სტრატეგიული კომუნიკაციების 7+ წლიანი გამოცდილება.
ირო არის Axel ( საქართველოს ანგელოზ ინვესტორთა ქსელი) - ის მმართველი დირექტორი, სადაც ყოველთვიურად რამდენიმე სტარტაპს ეძლევა შესაძლებლობა წარდგეს ინვესტორების წინაშე და მიიღოს დაფინანსება.
იროს როლი აქსელის წევრ ინვესტორებთან კომუნიკაცია, სტარტაპების მოძიება და შერჩევა და აქსელში საინვესტიციო პროცესების მართვაა.
აქვს ისეთი სტარტაპ ღონისძიებების მართვის, ტრენერობისა და მენტორობის გამოცდილება, როგორიცაა პრე-აქსელერაციისა და აქსელერაციის პროგრამები, ბუთქემფები, სტარტაპ ტრენინგები და ა.შ - გიორგი რაზმაძე - ანტრეპრენერი, რომელიც ფლობს 8 წელზე მეტ გამოცდილებას ტექნოლოგიური სტარტაპების შექმნასა და მასშტაბირებაში. მისი კარიერის განმავლობაში გიორგი წარმატებით ხელმძღვანელობდა კომპანიების ზრდის სტრატეგიებს, პროდუქტების განვითარებას, საერთაშორისო ბაზრებზე გაფართოებას და წარმატებულ ბიზნეს-ექსიტებს.
ამჟამად იგი არის დასაქმების ციფრული ეკოსისტემა Awork-ის დამფუძნებელი და აღმასრულებელი დირექტორი.
გიორგი ასევე არის მოწვეული ლექტორი BTU-ში, სადაც ასწავლის ინოვაციების მენეჯმენტს და მეწარმეობის საფუძვლებს, აძლევს სტუდენტებს პრაქტიკულ გამოცდილებას და ხელს უწყობს მომავალი მეწარმეების განვითარებას. - ქეთევან ხუნწარია - Axel-ის საინვესტიციო საბჭოს წევრია და აქტიურად არის ჩართული სტარტაპების სქრინინგ და საინვესტიციო გადაწყვეტილების მიღების პროცესებში.
გარდა ტექნოლოგიური სტარტაპებისა და ანგელოზი ინვესტიციებისა, მას დიდი გამოცდილება აქვს ავტო ინდუსტრიის მოწინავე ბრენდებში, მათ შორის: Porsche, Chevrolet, Volkswagen და სხვა.
ქეთევანის გამოცდილება, ცოდნა და ანალიტიკური უნარები სტარტაპებს არა მხოლოდ საინვესტიციო შესაძლებლობების მოპოვებაში ეხმარებათ, არამედ მათ სტრატეგიულ განვითარებასა და ზრდას უწყობს ხელს.
- იაკო ჯიქია - ანტრეპრენერი, Helio.AI-ის თანადამფუძნებელი და აღმასრულებელი დირექტორი – კომპანია, რომელიც ხელოვნურ ინტელექტზე დაფუძნებული რეკრუტინგ პლატფორმაა და მხარდაჭერილია 500 Global-ის მიერ.
იაკოს აქვს მრავალწლიანი გამოცდილება ტექნოლოგიურ და ფინანსურ სექტორში სტარტაპებისა და ბიზნესების განვითარების მიმართულებით.
მას აქვს მრავალწლიანი გამოცდილება ბიზნესის განვითარების სფეროშიც: მუშაობდა United Payment-ში, Lin&Me-ში (დამფუძნებელი და CEO), ასევე OPPA-ში და PayBox-ში დირექტორთა საბჭოს წევრისა და ხელმძღვანელის პოზიციაზე.
- ნინი მოსიაშვილი - AI ტექნოლოგიებზე დაფუძნებული რეკრუტინგის პლატფორმა - Helio.AI-ის თანადამფუძნებელი და საოპერაციო დირექტორი (COO). ნინი გამოცდილი პროფესიონალია, რომელიც აქტიურად მოღვაწეობს მარკეტინგის, ინოვაციებისა და მეწარმეობის სფეროში.
ბოლო ათი წლის განმავლობაში ის ხელმძღვანელობდა მარკეტინგისა და კომუნიკაციების მიმართულებებს წამყვან ქართულ და საერთაშორისო კომპანიებში, როგორებიცაა OPPA, Making Science Sweeft და Skillwill Academy, სადაც ლექტორის პოზიციასაც იკავებდა.
ნინი მოწვეული ლექტორია ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტსა და ბიზნესისა და ტექნოლოგიების უნივერსიტეტში (BTU).
ციფრული ტრანსფორმაციის, მარკეტინგული სტრატეგიებისა და სტარტაპების განვითარების მრავალწლიანი გამოცდილება ნინის საშუალებას აძლევს, მნიშვნელოვანი წვლილი შეიტანოს საქართველოს ინოვაციური ეკოსისტემის გაძლიერებასა და მომავალი მეწარმეების მხარდაჭერაში.

Meet the mentors of the CUnicorn+ Pre-Acceleration Program:
- Bob Smith - is the Executive Director of the Office of Innovation and Entrepreneurship at George Washington University, with over 30 years of experience in startup development, investments, and entrepreneurship education. He is the founder of several successful companies and has also served as a mentor and trainer in national programs, including NSF I-Corps and ICAP.
At George Washington University, he leads international entrepreneurship initiatives, designs and implements innovative programs for students and faculty, and develops global partnerships that strengthen startup ecosystems.
His work significantly fosters collaboration between academia, business, and the public sector, positioning the university as a key driver of innovation and economic growth. -
- Chris Burry - is an experienced entrepreneur, executive, and educator with more than 15 years of expertise in international innovation and entrepreneurship. He is the Co-Founder and CEO of the US Market Access Center (USMAC) and the Global Innovation Dojo, where he has worked with over 5,000 startup founders from 82 countries, helping them strengthen their entrepreneurial potential, develop critical skills, and scale internationally.
Currently, Chris also serves as Chairperson of the Board at Kernel, a company on a mission to unlock credit for micro and small businesses across the Global South, and as Global Ambassador for UC Berkeley SCET, promoting entrepreneurship education worldwide.
His experience plays a vital role in advancing global innovation ecosystems and fostering the growth of high-potential entrepreneurs. -
- Irakli Svanidze - Acting Head of Innovation and Entrepreneurship Center.
Invited lecturer at Caucasus University in the field of entrepreneurship.
Leveraging over seven years of experience, he has provided mentorship to startup teams in the areas of marketing, management, and startup finance
Has Extensive experience in planning and managing various entrepreneurial events, including pre-acceleration and acceleration programs, incubators, bootcamps, hackathons, local and international projects. -
- Iro Tsagareishvili - Iro has over 7 years of experience working in the Georgian startup ecosystem, as well as in project management and strategic communications.
She is the Managing Director of Axel (Georgia's Angel Investor Network), where several startups have the opportunity to pitch to investors and secure funding every month.
Iro’s role includes communication with Axel’s member investors, sourcing and selecting startups, and managing the investment processes within Axel.
She also has experience in organizing startup events, delivering training, and mentoring — including pre-acceleration and acceleration programs, bootcamps, startup training, and more. -
- Giorgi Razmadze - an entrepreneur with over 8 years of experience in building and scaling technology startups. Throughout his career, Giorgi has successfully led company growth strategies, product development, international market expansion, and achieved successful business exits.
He is currently the founder and CEO of Awork, a digital recruitment ecosystem.
Giorgi is also an invited lecturer at BTU, where he teaches innovation management and the fundamentals of entrepreneurship, provides students with practical experience, and supports the development of future entrepreneurs. -
- Ketevan Khuntsaria - is a member of Axel’s Investment Board and is actively involved in the startup screening and investment decision-making processes.
In addition to her work with tech startups and angel investments, she brings significant experience from leading automotive brands, including Porsche, Chevrolet, Volkswagen, and others.
Ketevan’s expertise, knowledge, and analytical skills not only support startups in securing investment opportunities but also contribute to their strategic development and growth. -
- Iako Jikia - An entrepreneur, co-founder and CEO of Helio.AI — an AI-based recruiting platform supported by 500 Global.
Iako has many years of experience in the technology and financial sectors, focusing on startup and business development.
She also has extensive experience in business development, having worked at United Payment, Lin&Me (as founder and CEO), as well as serving as a board member and leader at OPPA and PayBox.
- Nini Mosiashvili – Co-Founder and Chief Operating Officer (COO) of Helio.AI, an AI-powered recruitment platform. Nini is an experienced professional actively working in marketing, innovation, and entrepreneurship.
Over the past ten years, she has led marketing and communications departments at leading Georgian and international companies, including OPPA, Making Science Sweeft, and Skillwill Academy, where she also served as a lecturer.
She is also an invited lecturer at Ilia State University and the Business and Technology University (BTU).
With extensive experience in digital transformation, marketing strategy, and startup development, Nini plays a key role in strengthening Georgia’s innovation ecosystem and supporting the next generation of entrepreneurs.