ბუნდესტაგის საერთაშორისო სტიპენდია (IPS) 2018
გაცნობებთ, რომ გერმანიის პარლამენტი ბერლინის უნივერსიტეტთან ერთად პოლიტიკით დაინტერესებული ახალგაზრდებისთვის აცხადებს კონკურსს, საერთაშორისო საპარლამენტო სტიპენდიის (IPS) მოსაპოვებლად. პროგრამის ფარგლებში სტიპენდიანტებს საშუალება ექნებათ გაეცნონ პოლიტიკური გადაწყვეტილებების მიღების პროცესებს.
ისინი 15 კვირის განმავლობაში იმუშავებენ გერმანიის პარლამენტის ერთ-ერთი დეპუტატის ოფისში. სტიპენდია უკვე მიიღო 2200-მა სტუდენტმა, აქედან 63 საქართველოდან გახლდათ.
გერმანიის პარლამენტი ფარავს სამგზავრო, საცხოვრებელ და  სადაზღვევო ხარჯებს. გარდა ამისა, გასცემს ყოველთვიურ სტიპენდიას.

German Parliament, together with the University of Berlin, is announcing a competition for young people interested in politics to win an International Parliamentary Scholarship (IPS). Under the program, scholarship holders will be able to learn about political decision-making processes.
They will work for 15 weeks in the office of one of the members of the German parliament. 2200 students have already received the scholarship, 63 of them were from Georgia.
The German parliament covers travel, housing and insurance costs. In addition, it issues a monthly scholarship.