ავსტრიის მთავრობის სტიპენდია- ERNST MACH GRANT
ავსტრიის მეცნიერებისა და კვლევის სამინისტრო ბიზნესის სკოლის ბაკალავრიატის და მაგისტრატურის სტუდნეტებისათვის აცხადებს ERNST MACH-ის გაცვლით სასტიპენდიო კონკურსზე განაცხადების მიღებას  ავსტრიის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტში (FH JOANNEUM University of Applied Sciences) სასწავლებლად.
მობილობა შესაძლებელია 2017 წლის შემდოგომის ან 2018 წლის გაზაფხულის სემესტრში.
• I ეტაპზე, კავკასიის უნივერსიტეტის მიერ მოხდება 6 სტუდენტის შერჩევა და ნომინირება ავსტრიის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტში, 2017 წლის 10 თებერვლამდე. შერჩეულ კანდიდატებს ავსტრიის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტიდან ეგზავნებათ ჩარიცხვის წერილი (acceptance letter), რის საფუძველზეც ისინი მონაწილეობას იღებენ კონკურსში.
• მეორე ეტაპი გულისხმობს სტუდნეტის მიერ საკონკურსო განაცხადის შეტანას ERNST MACH-ის  სასტიპენდიო პროგრამაზე 2017 წლის 1 მარტამდე.
ERNST MACH-ის გაცვლით სასტიპენდიო კონკურსში მონაწილე სტუდენტთა შერჩევისა და შერჩეული კანდიდატების ავსტრიის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტში ნომინირებისათვის, კავკასიის უნივერსოტეტი აცხადებს კონკურსს. . კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად კავკასიის უნივერსიტეტის ბაკალვრიატის და მაგისტრატურის აქტიურმა  სტუდნტებმა უნდა წარმოადგინონ შემდეგი დოკუმენტები ინგლისურ ენაზე:
• უცხო ენის მინიმუმ B2 დონეზე ცოდნის დამადასტურებელი სერტიფიკატი/ (უპირატესობა მიენიჭება საერთაშორისოდ აღიარებულ სერტიფიკატს);
• სამოტივაციო წერილი (სამოტივაციო წერილი უნდა პასუხობდეს შემდგე კიtხვებს: Why do you want to study in Austria? Why have you chosen this university of applied sciences? What exactly do you want to do during your study period in Austria? Which courses do you want to attend? Are your planned studies related to your planned future career? Prior studying history (duration and grades).
• 2 სარეკომენდაციო წერილი (რეკომენდადტორი უნდა იყოს სტუდენტის ლექტორი. სარეკომენდაციო წერილი უნდა მოიცავდეს სტუდნეტის სახელს, გვარს და წარმოაჩენდეს მის აკადემიურ დახასიათებას, უნდა იყოს წარმოდგენილი ლექტორის ხელმოწერით, დათარიღებული და უნივერსიტეტის ბეჭდით დამოწმებული
• საბაკალავრო პროგრამის პირველი და დამამთავრებელი ეტაპის სტუდენტებს;
• სამაგისტრო პროგრამის მეორე ეტაპის მეორე სემესტრის სტუდენტებს;
• არ აკმაყოფილებენ გაცვლით პროგრამაში მონაწილეობისათვის ჩარჩო ხელშეკრულებითა და კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობის დეპარტამენტის დებულებით დადგენილ მოთხონებს;
• დაგვიანებით, არასრულყოფილად ან ეტაპობრივად წარმოდგენილი განაცხადები არ განიხილება.
კანდიდატებს განაცახდების წარმოდგენა შეუძლიათ ელექტრონული ფორმით 2017 წლის 23 იანვრამდე შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე: ir@cu.edu.ge .
კანდიდატებმა ელ-ფოსტის სათაურში უნდა მიუთითონ გრანტის დასახელება (ERNST MACH), წარმოდგენილი დოკუმენტები უნდა იყოს შესაბამისად დასათაურებული.
• სტუდენტების საბოლო შერჩევა მიმღები უნივერსიტეტის მიერ და ჩარიცხვის წერილის გამოგზავნა.
• კონკურსის მეორე ეტაპთან დაკავშირებით, რაც გულისხმობს  ERNST MACH კონკურსზე განაცხადის შეტანას, კანდიდატებს დამატებით დაუკაშირდება სტრატეგიული განვითარებისა და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტი.

The Austrian Ministry of Science and Research is announcing an application for the ERNST MACH exchange scholarship for undergraduate and graduate students of the School of Business to study at FH JOANNEUM University of Applied Sciences.
Mobility is possible in the fall of 2017 or the spring season of 2018.
• In the first stage, Caucasus University will select and nominate 6 students to FH JOANNEUM University of Applied Sciences, until February 10, 2017. Selected candidates will be sent an admission letter from FH JOANNEUM University of Applied Sciences, on the basis of which they will participate in the competition.
• The second stage involves the student applying to the ERNST MACH Scholarship Program by March 1, 2017.
Caucasus University is announcing a competition for the selection of students participating in the ERNST MACH exchange scholarship competition and the selection of selected candidates by FH JOANNEUM University of Applied Sciences. To participate in the competition, active undergraduate and graduate students of Caucasus University must submit the following documents in English:
• Certificate of knowledge of a foreign language at least B2 level / (preference will be given to an internationally recognized certificate);
• Motivational letter (motivational letter should answer: Why do you want to study in Austria? Why have you chosen this university of applied sciences? What exactly do you want to do during your study period in Austria? Which courses do you want to attend? Are your planned studies related to your planned future career? Prior studying history (duration and grades).
• 2 Letter of recommendation (recommender should be a student lecturer. The letter of recommendation should include the student's name, surname and show his / her academic characteristics, should be submitted with the lecturer's signature, dated and certified with the university seal)
• Undergraduate first and final year students;
• To the students of the second semester of the second stage of the master's program;
The following applications won’t be accepted:
• Do not meet the requirements set forth in the Framework Agreement for Participation in the Exchange Program and the Statute of the Department of International Relations of Caucasus University;
• Submitted applications will be incomplete or unsuitable for established requirements;
• Applications submitted late, incompletely or in stages.
Candidates can submit their applications in electronic form by January 23, 2017 to the following e-mail address: ir@cu.edu.ge
• Providing information / documents on selected candidates to the host university;
• Final selection of students by the host university and sending an enrollment letter.
In connection with the second stage of the competition, which involves applying to the ERNST MACH competition, the candidates will be additionally linked to the Department of Strategic Development and International Relations.