გაცნობებთ, რომ ბუქარესტის დიმიტრი კანტემირის უნივერსიტეტი(Dimitrie Cantemir University, Bucharest, Romania) აცხადებს სტუდენტების მიღებას 2026 წლის საზაფხულო სკოლაში მონაწილეობის მისაღებად.
პროგრამის თარიღები: 2026 წლის 13 - 19 ივლისი.
ერთკვირიანი ინტენსიური კურსი სტუდენტებს სთავაზობს უნიკალურ შესაძლებლობას, შეისწავლონ ხელოვნური ინტელექტის გავლენა ბიზნესზე.
შერჩეული სტუდენტებისათვის პროგრამის ფარგლებში დაფინანსებულია:
- სწავლის საფასური;
- საცხოვრებელი: განთავსება სასტუმროში (ორადგილიანი ნომრები) საუზმით;
- კვება: ლანჩი უნივერსიტეტის ტერიტორიაზე;
- ტრანსპორტირება: ქალაქის შიდა საზოგადოებრივი ტრანსპორტით სარგებლობა
მონაწილეები თავად ფარავენ მგზავრობის ხარჯებს.
პროგრამა განკუთვნილია ბაკალავრიატის საფეხურის სტუდენტებისთვის, რომლებიც დაინტერესებულნი არიან ბიზნესით, ტექნოლოგიებით, ეკონომიკითა და ინოვაციებით. სწავლება მიმდინარეობს ინგლისურ ენაზე.
- ნიშნების ფურცელი (მინიმალური კუმულაციური GPA უნდა შეადგენდეს 3.0-ს);
დოკუმენტების წარდგენის საბოლოო თარიღი - 26 მარტი, 2026.
დამატებითი ინფორმაციისთვის გთხოვთ დაუკავშირდეთ დიმიტრი კანტემირის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებს შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე: international.relations@ucdc.ro

We are pleased to announce that Dimitrie Cantemir University, Bucharest, Romania, is accepting applications for the 2026 Summer School.
Program dates: July 13 - 19, 2026.
The one-week intensive course offers students a unique opportunity to learn about the impact of artificial intelligence on modern business.
The program provides full funding for selected students, which includes:
- Tuition: Participation is completely free;
- Accommodation: Hotel accommodation (double rooms) with breakfast;
- Meals: Lunch on the university premises;
- Transportation: Use of public transport within the city
The program is intended for undergraduate students interested in business, technology, economics and innovation. The language of instruction is English.
- Certificate of at least B1 level of English language proficiency;
- Transcript (minimum cumulative GPA must be 3.0);
The deadline for submitting documents is March 26, 2026.
For additional information, please contact Dimitri Cantemir University representatives at the following email address: international.relations@ucdc.ro