კონკურსი ლიეტუვური ენისა და კულტურის საზაფხულო პროგრამაში მონაწილეობისთვის
გაცნობებთ, ლიეტუვის სწავლებისა და უცხო ენების ცენტრი, ლიეტუვა, სტუდენტებისა და აკადემიური პერსონალისთვის აცხადებს კონკურსს ლიეტუვური ენისა და კულტურის საზაფხულო პროგრამაში მონაწილეობისთვის.
საერთაშორისო კონფერენცია 2025 - ტიმისოარას დასავლეთის უნივერსიტეტი
ტიმისოარას დასავლეთის უნივერსიტეტის, ეკონომიკისა და ბიზნესის ადმინისტრირების ფაკულტეტი, რუმინეთი, აღმოსავლეთ ევროპის ეკონომიკისა და ბიზნესის კვლევის ცენტრთან (ECREB) თანამშრომლობით, დაინტერესებულ პირებს იწვევს მონაწილეობის მისაღებად ყოველწლიურ საერთაშორისო კონფერენციაზე. შეხვედრები გაიმართება ქალაქ ტიმისოარაში 22-24 მაისს, 2025.
VIRTUALLYEDU - ვირტუალური მობილობა და ციფრული განათლება
გაცნობებთ, რომ კავკასიის უნივერსიტეტი, საქართველოს, სომხეთის, აზერბაიჯანისა და შვედეთის  უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებთან და ახალგაზრდულ ორგანიზაციებთან ერთად, აცხადებს მიღებას ონლაინ საგანმანათლებლო პროგრამაში მონაწილეობისათვის - “VIRTUALLYEDU - ვირტუალური მობილობა და ციფრული განათლება”.
საერთაშორისო კონფერენცია - NARDIV 2025
გაცნობებთ, რომ პროექტ Horizon Europe NARDIV ფარგლებში, 2025 წლის 27-29 ნოემბერს გაიმართება საერთაშორისო კონფერენცია ახლო აღმოსავლეთ და დასავლეთ ევროპას შორის არსებული პოლიტიკური გამოწვევების შესახებ ქალაქ ბუქარესტში, რუმინეთი.
ცენტრალური და აღმოსავლეთ ევროპის სასტიპენდიო ფონდი (CEE) - მოკლევადიანი პროგრამა
გაცნობებთ, რომ ცენტრალური და აღმოსავლეთ ევროპის სასტიპენდიო ფონდი (CEE) აცხადებს აპლიკაციების მიღებას სასტიპენდიო პროგრამაზე რომელიც გაიმართება 8 სექტემბრიდან - 27 ოქტომბრის ჩათვლით, 2025.
სლოვაკეთის მთავრობის სასტიპენდიო პროგრამა - 2025/2026
ცხადდება სლოვაკეთის მთავრობის ეროვნული სასტიპენდიო პროგრამა 2025-2026 აკადემიური წლის შემოდგომისა და გაზაფხულის სემესტრებისთვის.
Humber Polytechnic საზაფხულო პროგრამა 2025, კანადა
გაცნობებთ, რომ Humber Polytechnic, კანადა, კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის აცხადებს მიღებას საზაფხულო პროგრამაზე, რომელიც გაიმართება ქალაქ ტორონტოში.
IAUP ვებინარი 2025 - უმაღლესი განათლება: გლობალური გამოწვევები
გაცნობებთ, რომ უნივერსიტეტთა პრეზიდენტების საერთაშორისო ასოციაცია (IAUP) დაინტერესებულ პირებს იწვევს ვებინარზე დასასწრებად, რომელიც გაიმართება 2025 წლის 31 მარტს. ვებინარის მთავარი თემა - “უმაღლესი განათლება: გლობალური გამოწვევები”.
მონპელიეს ბიზნესის სკოლის სტიპენდია
გაცნობებთ, რომ მონპელიეს ბიზნესის სკოლა (Montpellier School of Business), საფრანგეთი,  აცხადებს აპლიკაციების მიღებას სასტიპენდიო პროგრამაზე “International Excellence Scholarship”.
საერთაშორისო საზაფხულო სკოლა 2025 - საფრანგეთი
ნორმანდიის ბიზნესის სკოლა, საფრანგეთი (EM NORMANDIE Business School, France), გიწვევთ საერთაშორისო საზაფხულო სკოლაში მონაწილეობის მისაღებად. პროგრამის ფარგლებში მონაწილეებს შესაძლებლობა ექნებათ გაიარონ სასწავლო კურსები ლე ჰავრში, პარიზში ან თითო კურსი ორივე ქალაქში.