IMPK-ის კურსი SGH ვარშავის ეკონომიკის სკოლა, 2026
გაცნობებთ, რომ ვარშავის ეკონომიკის სკოლა (SGH Warsaw School of Economics) აცხადებს სტუდენტების  მიღებას 2026 წლის “Future Leaders” საზაფხულო სკოლაში მონაწილეობის მისაღებად.
პროგრამა შექმნილია ბაკალავრიატის სტუდენტებისთვის, რომელთაც სურთ ლიდერობის უნარ-ჩვევების განვითარება და ბიზნესის მენეჯმენტის შესწავლა. კურსის მთავარი მახასიათებელია ინტენსიური ბიზნეს-სიმულაცია, სადაც სტუდენტები რეალურ დროში აკვირდებიან საკუთარი სტრატეგიული გადაწყვეტილებების შედეგებს.
კურსი მოიცავს ხუთ მიმართულებას:
• თანამედროვე ლიდერობა;
• ბიზნესის ეთიკა და ESG (გარემოსდაცვითი, სოციალური და მმართველობითი საკითხები) მომავალი ლიდერებისთვის;
• ბიზნესის გლობალური გარემო;
• ინოვაციური საინვესტიციო პროექტები;
• ხელოვნური ინტელექტის (AI) გამოყენება ბიზნესში
კურსში მონაწილე სტუდენტებს შესაძლებლობა აქვთ ისარგებლონ ფინანსური შეღავათით, რომელიც მოიცავს:
• სტიპენდიას (750 PLN )
• ფიქსირებულ თანხას საცხოვრებელი ხარჯებისთვის (3000 PLN)
• მგზავრობის ხარჯების ანაზღაურებას (3000 PLN)
პროექტის დაფინანსების წესების გამო, კურსის მონაწილეები ვალდებულნი არიან წინასწარ დააფინანსონ მგზავრობის ხარჯები. სტიპენდიის ანაზღაურება მოხდება ნაღდი ფულით (PLN) SGH-ში ჩასვლისთანავე.
პროგრამაში მონაწილეობის მისაღებად, დაინტერესებულმა პირებმა უნდა:
• შეავსონ სააპლიკაციო ფორმა;
• დაწერონ ინგლისური ენის 18 წუთიანი ტესტი;
• შეავსონ ლიდერების უნარების ტესტი;
• ჩაწერონ 1.5 წუთიანი  წარდგენის ვიდეო;
• წარადგინონ ნიშნების ფურცელი, მინიმალური კუმულაციური 3.0 GPA (A2 ოთახი);
• წარადგინონ აქტიური სტუდენტის დამადასტურებელი ცნობა (A2 ოთახი)
დოკუმენტების გაგზავნის საბოლოო თარიღი: 28 მარტი, 2026.
პროგრამის შესახებ დამატებითი ინფორმაციის მისაღებად, გთხოვთ ეწვიოთ მოცემულ ბმულს ან დაუკავშირდეთ პროგრამის კოორდინატორს მოცემულ მისამართზე: abieleck@sgh.waw.pl

We would like to inform you that the Warsaw School of Economics (SGH Warsaw School of Economics) is inviting applications for the 2026 Future Leaders Summer School.
The program is designed for undergraduate students who want to develop leadership skills and study business management. The main feature of the course is an intensive business simulation, where students observe the results of their own strategic decisions in real time.
The course covers five areas:
- Contemporary Leadership;
- Business Ethics and ESG (Environmental, Social and Governance) for Future Leaders;
- Global Business Environment;
- Innovative Investment Projects;
- Application of Artificial Intelligence (AI) in Business
Students participating in the course have the opportunity to benefit from financial support, which includes:
- Scholarship (PLN 750)
- A fixed amount for living expenses (PLN 3000)
- Reimbursement of travel expenses (PLN 3000)
Due to the project funding rules, course participants are required to pre-finance their travel expenses. The scholarship will be paid in cash (PLN) upon arrival at SGH.
To participate in the program, interested students must:
- Fill out the application form;
- Take an 18-minute English language test;
- Take a leadership skills test;
- Record a 1.5-minute presentation video;
- Submit a transcript with a minimum cumulative 3.0 GPA (A2 room);
- Submit a certificate of active student status (Room A2)
Deadline for submitting documents: March 28, 2026.
For more information about the program, please visit the link below or contact the program coordinator at the following address: abieleck@sgh.waw.pl